Tefecilik Suç Duyurusu Dilekçesi

Önalım Nedeniyle Tapu İptali Tescil Davasında Vekalet Ücreti

Tefecilik Suç Duyurusu Dilekçesi

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

YAKINAN                           :

TC KİMLİK NUMARASI             :

ADRES                                 :

VEKİLİ                                :

ADRES                                 :

ŞÜPHELİ                             :

SUÇ                                       : Tefecilik

SUÇ TARİHİ                       : …/…/…

AÇIKLAMALAR               :

1-) Müvekkilimiz …./…/… tarihinde …. Bankasından ihtiyaç kredisi çekmiştir. Kullandığı kredinin taksitlerini düzenli olarak ödemekte olan müvekkilimiz, …/…/… tarihinde babasının aniden hastalanması üzerine, babasını hastaneye yatırmış, bu süreçte de gerek hastane masrafları gerekse işini yapamamış olmaması nedeniyle kredi borcunu ödeyememiş ve icra tehdidi ile karşı karşıya kalmıştır. (EK -1)

2-) Babasının rahatsızlığı ile zaten zor günler geçiren müvekkilimiz, bir de karşılaştığı haciz tehdidi ile, ekonomik buhrana girmiş bu zor durumdan kurtulmak adına, üçüncü kişi ….’nın tavsiyesi ile şüpheliden bir miktar nakit yardımda bulunmasını rica etmiş, aldığı borcun karşılığını da durumu iyileşince fazlasıyla ödeyeceğini belirtmiştir.

3-) Şüpheli, vermiş olduğu ….. TL nakit borcu ….. TL faizle aradan … ay geçtikten sonra müvekkilimizden istemiş, ancak işlerini henüz yeni yeni düzeltmeye başlayan müvekkilimiz fahiş bir faizle kendisinden talep edilen bu meblağı ödeyememiştir.

4-) Bunun üzerine, şüpheli, kendisine ödeme yapmayan müvekkilimizi korkutmak amacıyla, kayınbiraderi …….’i silahla yaralamıştır. (EK – 2) Müvekkilimizin kayınbiraderi bu olay üzerine, …. ay hastanede kalmış ve ağır bir tedavi sürecinden geçmiştir. (EK – 3) Şüpheli ….., hala müvekkilimize yönelik tehditlerini ise sürdürmektedir.  Yukarıda açıklanan nedenlerle şüphelinin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını talep etme zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K.  m. 241.

SONUÇ VE İSTEM            : Yukarıda açıklanan nedenlerle şüphelinin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/ …/ …

 

Yakınan Vekili

Av.

EKLER                                 :

1- …..İcra Müdürlüğü’nün …./… sayılı dosyası

2- …/…/… tarihli kolluk ifadeleri

3- Hastane kayıtları

4- Bir adet onaylı vekaletname örneği

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat