Tehdit Suç Duyurusu Dilekçesi

Çekten Cayma Talep Dilekçesi

Tehdit Suç Duyurusu Dilekçesi

………………………………… CUMHURİYET SAVCILIĞI MAKAMINA

MÜŞTEKİ :…………………………………………………………

ŞÜPHELİ:…………………………………………………………….

SUÇ :Tehdit

SUÇ TARİHİ:…/…/20….

AÇIKLAMALAR :

Şüpheli olan …… ile Ben şikayetci eski eşi olup ………. yılında boşandık. Boşanmayı müteakiben sürekli olarak şüpheli beni rahatsız etmiş ve tehditlerde bulunmuştur. Şüphelinin bu tehditleri, Benim yeniden başka birisiyle evlenme irademi duyması üzerine iyice artmıştır. Ben ………. isimli şahısla resmi olarak evlendim. Evlendikten sonra da bu tehditler artarak devam etmektedir.

Şüpheli daha çok kızlarım aracılığıyla tehdit etmektedir. Kızım …..’yi arayarak “annen sakın evlenmesin evlenmesine karşı çık, bunu annene söyle yoksa onu öldürürüm” demiştir. Yine diğer kızlarım …..’ye de okuluna giderek “anneni adam tutup öldürteceğim bunu annene söyle” demiştir.

Şüpheli ayrıca benim evlendiğim eşime de …………. isimli şahsı göndererek, kendisinden benim anne baba adını, nerde oturduğunu vs bilgileri söylemesini istemiştir. Eşim de kendisine neden sorduğunu sorunca ” ……. isimli şahısta beni karıştırma” diyerek cevap vermiştir.

Tüm bu hususlarda ben daha öncede polis karakoluna şikayette bulunmuş, ancak bir netice alamadığımdan Sayın Savcılığınıza müracaat ediyorum. Ben ve ailem bu tehditler nedeniyle korku ve panik içindedir.

DELİLLER : Tanıklar ve her tür delil. Tanıklarım: Adı ve Soyadı-Adresi; Adı ve Soyadı-Adresi, Adı ve Soyadı-Adresi

HUKUKİ SEBEPLER : TCK. md. 106 ve ilgili mevzuat.

TALEP SONUCU : Yukarıda arz etmiş olduğumu nedenlerle Beni sürekli olarak tehdit eden şüpheli …….. hakkında şartlı tehdit ve ölümle tehdit suçlarından gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında dava açılmasını, benim ve ailemin can güvenliği için soruşturmanın tutuklu olarak sürdürülmesini saygılarımla arz ve talep ederim. ../../2017

Müşteki
Adı ve Soyadı
İmza

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat