TECAVÜZÜN ÖNLENMESİ VE TAZMİNAT – DVD VE VCD’LERİ ÇOĞALTIP BANDROLSÜZ SATMAK

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

TECAVÜZÜN ÖNLENMESİ VE TAZMİNAT – DVD VE VCD’LERİ ÇOĞALTIP BANDROLSÜZ SATMAK

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

                                                                                                                              İHTİYATİ TEDBİR TALEPLİDİR.

 

../../….

DAVACI                               :

VEKİLİ                  :

                                                

 

DAVALI                               :

KONU                                   : Tecavüzün önlenmesi ve tazminat istemidir.

 

DAVA DEĞERİ                   : ……………..- TL

AÇIKLAMALAR                :

1- Müvekkilimiz …………. isimli firmanın sahibidir. Firması adına filmler çektiği ya da haklarını satın aldığı filmlerin DVD, VCD ya da Video Kasetlerini hazırlayarak yasal yollardan pazarlamasını yapmaktadır.

2- Dağıtımı yapılan filmler ancak bandrollü ve İşletim Belgesi olduğu halde kiralanabilir ya da satılabilir. Kiralanacak ve satılabilecek filmler ayrı ayrı kodlanmıştır. Satış için dağıtımı yapılan filmlerin kiralanması ya da umuma açık yerlerde gösterilmesi yasaktır.

3- Davalının işyerinde ……… Asliye Hukuk Mahkemesi’ nin …./….. Esas sayılı dosyası ile yapılan tespitte, davalının satmak için almış olduğu bazı DVD’leri kiralamak yoluna gittiği, kiraladığı bir kısım Video Kaset, DVD ve VCD’leri ise yasadışı yollardan dükkanında yine mahkemece tespit edilen kaydedici cihazlar ile çoğalttığı ve bandrolü ve işletim belgeleri olmaksızın kiraladığı ya da sattığı tespit edilmiştir.

 

4- Ürünlerin kiralandığına ilişkin kiralama kartları ve satış fişleri ele geçirilmiştir. Zaten müvekkilimizin firmasına ait ürünler satış ve kiralama amacı ile davalının vitrininde ve raflarında bulunmuştur.

5- Bilirkişi de raporunu anlatılanlar doğrultusunda vermiştir. Müvekkilimizin uğradığı zarar bilirkişi tarafından ……………TL olarak tespit edilmiştir. Davalı suç işlemiştir. Bu konuda ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulunulmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER          : FSEK, TBK, HMK ve sair mevzuat.

DELİLLER                           : Tespit Dosyası, Bilirkişi Raporu, CD satışı KDV fişleri, sevk irsaliyeleri, keşif, her türlü yasal delil.

CEVAP SÜRESİ  : İki haftadır.

TALEP SONUCU                : Açıklanan nedenlerle davalının dükkanında müvekkilimize ait ve izinsiz olarak kullandığı anlaşılan tüm DVD,VCD ve Kasetler ile izinsiz çoğaltma işinde kullanıldığı anlaşılan DVD – VCD Recorder diye anılan DVD – VCD yazıcılarının ve Video Kaydedici cihazların, dükkanda ve deposunda bulunan boş CD ve kasetlerin tedbiren muhafaza altına alınmasına, dışarıya kiraladığı ya da sattığı DVD, VCD ve Kasetlerin toplanmasına, imhasına ve müvekkilimizin sahip olduğu eserlere yönelik tecavüzün ref’ine, fazlaya ilişkin talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere bilirkişi raporu ile tespit edilen ………….TL zararımızın tespit tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalıdan alınarak müvekkilimize verilmesine, yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini vekaleten saygıyla talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat