STÜDYO DAİRELER KİRA VE TEMİNAT SÖZLEŞMESİ

STÜDYO DAİRELER KİRA VE TEMİNAT SÖZLEŞMESİ

1- Kiracı; kiraladığı daireyi kısmen yada tamamen başkasına kiralayamaz. Yararlanma hakkını yada sözleşmesini başkasına devredemez. Kendisi taşınmazı bırakmış olduğu halde hiçbir nedenle bu yeri kısmen ya da tamamen başkalarına kullandıramaz.

2– ….. Evler Stüdyo Dairelerinde; daireyi kiralayan bireyin dışında başka bir bireyin kaldığı tespit edilip ve sözleşme maddeleri ihlal edilirse, kiracı tüm haklarını kaybedecek ve daireyi koşulsuz olarak boşaltacaktır.

3- Dairelerde alkol alındığı, müstehcen, usulsüz ve uygunsuz bir davranış tespit edildiğinde kiracı daireyi bir talebi olmadan derhal boşaltmak zorundadır.

4- Kiracı; kendi kusurundan dolayı kiralamış olduğu dairenin hasarlarından sorumlu olup yer döşemesi, ahşap kapı, mutfak tezgahı, banyo fayansı, duşa kabin, klozet rezervuarı, avize aydınlatması vb. kırıldığı yada bozulduğunda bu yapıların güzelliği bozulmayacak şekilde yenileri ile değiştirilecektir. Kiracı duvarları ve özellikle seramik ve fayansla kaplı alanları delemez, bu yapılara çivi vb. şeyler çakamaz ve yapıştıramaz.

5- Kiracı; daireyi kiraladıktan sonraki 7 gün içerisinde daire içindeki Kalorifer ve sıhhi tesisat vb. arızaları bildirdiği takdirde kiraya veren müessese yönetimi tarafından onarımı yapılır. Daha sonraki günlerde ki arızalar kiracıdan kaynaklı ise masrafları kiracıya aittir.

6- Kira tutarı …..-TL/Aylık …..-TL’dir. Kira sözleşmesi süresi .. / .. / …. – .. / .. / …. tarihleri arasındadır. Kira bedelinin içerisinde; kalorifer yakıtı, su tüketimi, internet hizmeti, bina temizliği masrafları, güvenlik görevlisi ve müessese yönetiminin maaşları dahildir.

7- Sözleşmede ki adresler tarafların kanuni adresleri olup, taraflarca yapılacak her türlü adli ticari ve yönetimle ilgili tebligatlar bu adrese yapılacaktır.

8- Kiracıdan; olası hasar borçlarını karşılamak için l ay kira bedeli hasar tazminatı (Depozito) alınmış olup, herhangi bir borç ya da hasar bırakmadığı takdirde, kontrat bitim tarihinde bu para kendisine aynen iade edilecektir. Aksi takdirde bunların ödenmesinde kullanılacak hasar ve borçlar; “hasar tazminatını” aştığı takdirde kiraya veren müessese yönetimi fazlaya ait hakları için dava açabilecektir.

9- Kiracı; kontrat bitim tarihinden önce kiraladığı daireyi tahliye etmek isterse, kiraya veren müessese yönetime en az l ay önceden yazılı bildirimde bulunmak zorundadır. Kiracının yapmış olduğu sözleşme süresi 12 ay olmasına rağmen erken çıkmak istendiğinde l aylık kira bedelini ödemek zorundadır. Bu durumda Depozito kiracıya 9 ve 12.madde şartlarına göre iade edilir.

10-         Kiracı; burada yazılmayan ….. sayılı Borçlar Kanununda yer alan kiracının hükümlere riayet etmek zorundadır.

11-         Kiracı; Depozito aylık kiraya mahsuben kesinlikle mahsuplaştırılamaz. Kiracı daireyi boşalttıktan sonra dairede herhangi bir zarar yoksa, kiracının herhangi bir borcu yoksa kiraya veren müessese yönetimi tarafından depozito kiracıya iade edilir.

12-         Kiracı; ilk ayın kira bedelini kiraya veren müessese yönetimine peşin öder. Diğer aylar aynı gün ödemelerine devam eder.

13-         Kiracıların bina içerisindeki zehirlenme, kavga, intihar vb. durumlardan kiraya veren müessese yönetimi sorumlu tutulamaz.

14-         İhtilaf vukuunda ….. Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

15-         Kiracı; kontrat tarihinden önce daireyi boşaltmak isterse, kiraya veren müessese yönetimi hiçbir şekilde ödeme yapmayacaktır. kiracı daireyi teslim ederken Demirbaş eşyaları eksiksiz teslim edip borçları kontrol edilir ve depozito kiracıya iade edilir.

Kiracı                                                Yönetim

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat