SİGORTA ŞİRKETİNİ DOLANDIRMAYA TEŞEBBÜS SAVUNMA DİLEKÇESİ

Şirketler Adli Yardımdan Yararlanabilir mi?

SİGORTA ŞİRKETİNİ DOLANDIRMAYA TEŞEBBÜS SAVUNMA DİLEKÇESİ

……………. AĞIR CEZA MAHKEMESİ

SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

 

  DOSYA NO             :

SANIK                       :………. ………………….. (TC Kimlik No: ……………..)

Adres: …………………………………….

MÜDAFİİ                  :Av. ……………………. ………………. (TC Kimlik No: …………………………)

Adres: …………………………………………..

Tel:…………………… Fax:……………………

KONU                        :………..tarihli ara karar gereği savunmalarımızın sunulmasından ve müvekkilimin beraatine karar verilmesi talebimizden ibarettir.
AÇIKLAMALAR     :

Müvekkil sanık, adına kayıtlı olan …………. plaka sayılı araç ile ……… tarihinde trafik kazası yapmıştır. Aracını tamir ettiren müvekkil aracı, …… isimli şahısa satmış fakat aracın devrini vermemiştir. Daha sonra arabanın çalındığı bildirince, aracın kaydı trafikte kendi üzerinde olduğu için, çalındığını İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirmek zorunda kalmıştır. Arabanın çalındığı bildirildikten sonra müvekkilim kesinlikle sigortaya ödeme talebiyle bir başvuruda bulunmamıştır. Araba çalındıktan terkedilmiş olarak bulunmuş ve ruhsat kendi adına olduğu için kendisine teslim edilmiştir.

Aracın sigorta poliçesinde tarih ……….. olarak görünmekte olup kazadan ….. gün sonra düzenlenmiştir. Aracın sigortalanması işlemi müvekkilin bilgisi dahilinde olmayıp aracı kendisi sigorta ettirmemiştir. Haliyle sigorta poliçesi ruhsat sahibi adına düzenlenmiştir. Müvekkil, aracın sigorta poliçesini kendisi yaptırmadığı gibi poliçe tutarını da ödememiştir. Tamamen müvekkilimizin bilgisi dahilinde olmayan ve iyi niyetinden kaynaklı bir durum mevcuttur. Araca kasko sigorta poliçesi yaptırmamıştır. Aracın kayden devrini yaptırmadığı için mağdur durumdadır.

TALEP SONUCU        : Yukarıda açıklanan nedenlerle, müvekkil üzerine atılan suçu işlemediğinden beraatine karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederiz. Saygılarımızla.

SANIK MÜDAFİİ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat