İKNA SURETİYLE İRTİKAP SUÇU - AZMETTİRME - SUÇA İŞTİRAK

KOOPERATİF ÜYESİNE BORÇ BİLDİRİMİ – YÜKLENİCİNİN

İ  H  T  A  R  N  A  M  E

…/…/….

İHTAR EDEN                 :

 

VEKİLİ                          :

 

MUHATAP                     :

 

KONU                            : Borç bildirimidir.

 

AÇIKLAMALAR              :

1- Vekili bulunduğum şirket ile üyesi bulunduğunuz S.S. …….. Konut Yapı Kooperatifi arasında genel kurul kararları gereği, ekteki ../../….. tarihli inşaat sözleşmesi imzalanmıştır.

2- Sizin, bu sözleşme gereği tanzim edilen ekteki müvekkilim ve kooperatif tarafından imzalanmış bulunan fiyat farkı hesaplanmasına ilişkin tutanak gereği, müvekkilime …………… ayından başlayarak aylık …………….TL  taksit ile başlayan ve ../../…. tarihinde …………..TL olarak ödenmesi gereken toplam ………………TL borcunuz bulunmaktadır. Bu sözleşmenin …. maddesine göre, ödemelerde gecikme halinde aylık % …. faiz isteneceğinden, geciken ödemelerden dolayı faiz borcunuz da bulunmaktadır. Faiz borcunuz ödeme tarihinde hesaplanacağından, faiz tutarı ödeme anında belli olabilecektir.

3-Bu nedenle, bu ihtarın tebliğinden itibaren 10 gün içinde, birikmiş olan ………………… aylarına ilişkin taksitler toplamı olan ……………..TL’yi bu borcunuzun aylık % …. faizi ile birlikte ödemenizi, ödemiş iseniz makbuz örneğini ibraz etmenizi ve kayıtlarda hata var ise hatanın giderilmesi bakımından bildirilmesini rica eder, aksi halde yasal yollara başvuracağımızı ihtaren bildiririz.

 

İHTAR EDEN VEKİLİ

SAYIN NOTER              :

Üç örnekten ibaret bu ihtarın bir örneğinin acele olarak karşı tarafa tebliğini, bir örneğinin dairenizde saklanmasını ve tebliğ şerhini havi bir örneğinin tarafıma iadesini talep ederim.

İHTAR EDEN VEKİLİ

 

[/column]

CategoryGenel
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat