Konut Dokunulmazlığının İhlali Suç Duyurusu

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

YAKINAN                           :  

TC KİMLİK NUMARASI             :  

ADRES                                 :  

VEKİLİ                                :

ADRES                                 :

ŞÜPHELİ                             :  

SUÇ                                       : Konut Dokunulmazlığını İhlal

SUÇ TARİHİ                       : …/…/…

AÇIKLAMALAR               :

1-) Müvekkilim … … , … Caddesi … Sokak No: … … Apartmanı …/… adresinde  …/…/… tarihinden beri oturmaktadır.

2-) Müvekkilim ev temizlerken evdeki halıları aşağı silkelemiş, aşağı komşusu da söz konusu halı tozlarının kendi balkonuna dolduğu gerekçesiyle müvekkile bağırmıştır. ” Bekle şimdi senin yanına geliyorum” diyerek hızla yukarı çıkmıştır.

3-) Şüpheli …. …., müvekkilin dairesine çıkmış ve kapıyı sertçe vurmuştur. Bunun üzerine müvekkil binada tatsızlık olmasın diye kapıyı aralamıştır. Fırsattan istifade kapının açılmasını fırsat bilen şahıs müvekkilimi ittirerek içeri girmiştir. Bunun üzerine şahsın kendisine zarar vereceğinden korkan müvekkilim yardım istemeye başlamış, müvekkilimin çığlıklarını ve yardım seslerini işiten apartman sakinleri durumu polise haber vererek olay polise intikal etmiştir.

5-) Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere eve gelmesine izin verilmediği açıkça belli olan şahsın, apartmanda oturanlar dışında başkalarının izinsiz giremeyeceği aşikar olan yere karşı yaptığı eyleminin konut dokunulmazlığını ihlal suçunu oluşturduğu gerekçesiyle şikayetlerimizi sunmaktayız.

HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K.  m. 116 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER        : ../…/… tarihli polis tutanağı, apartman sakinlerinden olan …. … ve … …,’nin ifadeleri ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM            : Yukarıda açıklanan nedenlerle ilgili şahıs hakkında tahkikat yapılmak suretiyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/…/…

                                                                                                                    Yakınan Vekili

Av.

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat