Kayseri Boşanma Avukatı

0
14

Kayseri Boşanma Avukatı

Kayseri Boşanma Avukatı günümüzde en çok aranan avukatlardan biridir. Zira günümüzde adliyelerde görülen en fazla davalardan birisi de boşanma davalarıdır. Bu haliyle toplumun temeli olan ailelerin dağılması toplumdaki dengeleri de değiştirmektedir.

Boşanma olaylarının mağdurları çoğunlukla çocuklar olmaktadır. Dolayısıyla boşanacak kişilerin boşanma öncesinde psikologlardan yardım alması tavsiye edilmektedir.

Boşanmalar sağlanırken avukatlara büyük görev düşmektedir. Avukatlar müvekkillerinin boşanmasının önüne geçebilmek için zaman zaman psikolog görevi görmelidir. Zira herşeyin para olmadığını bilmek gerekmektedir. Bu yüzden boşanmayı düşünen eşlere ilk fırsatta bu kararlarını iyi düşünerek mi aldığı, tekrar deneme imkanlarının olup olmadığı sorulmalıdır.

Eğer taraflar evliliklerinin kesin olarak bittiğini düşüyorsa ileride çocuklarının durumları ve husumetin en aza indirgenebilmesi için anlaşmalı boşanmanın mümkün olup olmadığı sorulmalı ve anlaşmalı boşanmaya taraflar teşvik edilmelidir.

Tarafların anlaşmalı boşanma imkanları yoksa son çare olarak çekişmeli boşanma yoluna gidilmelidir. Çekişmeli boşanmalar eşleri ve çocukları yıpratan ve aileleri bir birlerine düşman eden boşanmalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla insanların çekişmeli boşanma yapacakken daha fazla düşünmeleri gerekmektedir.

Boşanma davalarının ekonomik yükleri boşanma sonrası kişilerin üzerine fazlaca yük bindirmektedir. Çocuğun velayet durumuna göre nafaka miktarı belirlense de değişen koşullar ve ilerleyen tarihler, çocuğun yaşının büyümesi ile her geçen gün artan ihtiyaçları göz önüne alındığında çocuğun bu durumu dikkate alınmalıdır. Zaman zaman boşanan eşler kendi çocuklarına dahi nafaka vermek istememektedir. Bunun üzerine çocuklar iletişim kopukluğu yaşamakta ve çocukların nafaka ödemeyen ebeveyne düşmanlık beslemesine kadar işi ileri götürmektedir.

Kayseri’deki Boşanma Oranlarındaki Artış

Günümüzde boşanmalarda hızlı bir şekilde artış gözlemlenmektedir. Türkiye İstatistik kurumu her yıl düzenli olarak evlenmelerin ve boşanmaların istatistiklerini tutmaktadır.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun 2016 yılı evlenme boşanma istatistiklerine göre, evlenmeler ve boşanmalar bir önceki yıla göre azalırken, Kayseri’de evlenmeler azaldı, boşanmalar arttı.
2016 yılı evlenme boşanma istatistiklerine göre, Kayseri’de 2015 yılında 10 bin 232 evlendi, 2 bin 611 çift de boşandı. 2016 yılında ise 9 bin 862 çift evlendi, 2 bin 688 çift boşandı. Dolayısıyla kentte bir yıl içinde kaba evlenme sayısı azalırken, boşanmalar da arttı. Yüzdelik dilimde, evlenmelerde yüzde 3,6 azalma, boşanmalarda ise yüzde 2,9 artış görüldü.

Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınan makaleler kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here