Kayseri

Boşanma

Avukatı

Kayseri Boşanma

Kayseri Boşanma Avukatı Aile Mahkemelerinde boşanma için dilekçe vererek boşanma davası açabilirler, çünkü bir taraftan anlaşmazlıkların nedenlerini savunarak birbirlerine bakmaksızın birer boşanma davası açabilirler. İki taraf da boşanmak istiyorsa, mahkeme kısa bir süre sonra tamamlanır. Boşanma gerekçeleri ispatlandıysa, hakim boşanmayı kısa bir süre yapacaktır. Boşanma davası sırasında, boşanma davası görüldüğünde hakimler, tarafların uyuşmazlıklarıyla ilgili gerekli bilgilerin soruşturulmasını ve soruşturulmasını isteyebilirler. Gerekirse, sosyal danışman gözden geçirmek üzere bir psikolog atayabilir.

  • Boşanma dilekçesi mahkemeye verilir.
  • Mahkeme, boşanma dilekçesine bakar ve boşanma nedenine bakarak bir bildirim gönderir.
  • Hakim, boşanma davasını soruşturmak isteyebilir.
  • Mahkemenin yoğunluğuna göre, mahkeme günü yakın veya uzak bir saatte belirlenir.

Bir avukatla boşanma, mahkemeye şiddetle yetki verilmemesi ya da başka herhangi bir sebepten dolayı (anlaşılmış bir boşanma dışında) işkence görmesi durumunda çiftlerin (çiftlerin) katılımı olmaksızın gerçekleşebilir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu makale, Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...