Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

Hasar tespiti dilekçe örneği

……..SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

TALEP EDEN :
VEKİLİ :
KARŞI TARAF :  …………….             (Kazaya karışan diğer aracın ruhsat sahibi ve/veya araç şoförü )
TALEP : Müvekkilimin sahip olduğu 34 FTF 24 plakalı Mazda marka araçta meydana gelen hasarın tespiti talebidir.
AÇIKLAMALAR

1- Müvekkilim sevk ve idaresinde bulunan 34 FTF 24 plaka sayılı Mazda marka aracı ile 26.10.2015 Tarihinde saat 09:00  sıralarında B.Çekmece istikametinden Avcılar istikametine doğru trafik kurallarına uygun bir biçimde seyir halindeyken, , yine aynı istikamete giden ………..’ın kullandığı ………plaka sayılı araç, arkadan hızla gelerek, müvekkilimin arabasına çarparak müvekkilin aracını sürüklemeye başlamıştır.
3- Meydana gelen maddi hasarlı trafik kazası sonrasında, müvekkilimin aracının sağ iki kapısı ve arka tampon, komple zarar görmüştür..Araç şu anda,  müvekkilim nezdinde  kullanılamaz bir vaziyette bulunmakta olup, acilen gerekli tamir ve bakım işlerinin yapılabilmesi hasarların giderilmesi ve ileride açacağımız davaya esas olmak üzere bu tespiti yaptırma zorunluluğu hasıl olmuştur.
HUKUKİ SEBEPLER :
DELİLLER : Trafik kaza tutanağı, ruhsat fotokopisi, keşif, bilirkişi incelemesi sair her türlü delil.
SONUÇ VE TALEP: Yukarıda arz ve izah ettiğimiz üzere, müvekkilimn maliki bulunduğu, kazaya konu 34 FTF 24 plakalı Mazda marka araçta meydana gelen hasarın bilirkişi marifetiyle  tespitine karar verilmesini vekaleten saygılarımla talep ederim. 26.10.2015

Tespit İsteyen
Vekil

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat