Güveni Kötüye Kullanma Suç Duyurusu

………………………..CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

YAKINAN :
VEKİLİ :
ŞÜPHELİ :
SUÇ : Güveni Kötüye Kullanma.
SUÇ TARİHİ : …/…/…
AÇIKLAMALAR :
1-) Müvekkilimin reklam ajansı bulunmaktadır. Masa üstü yayıncılık yapmakta ve çok sayıda çalışan barındıran iş yerleri için profesyonel eğitim konferansları düzenlemektedir.
2-) Şüpheli kısa bir süre müvekkilimin ajansında çalışmış, daha sonra kendisi adına bir ajans açmış ve müvekkilime rakip olmuştur. Müvekkilim bu konuda kıskançlık göstermemiş, aksine sanığa mesleki dayanışma prensiplerine bağlı kalarak elinden geldiğince yardım etmiştir. Şüpheli bürosundan kullanılmak üzere her türlü araç ve gereç vermekten de çekinmemiştir.
3-) Şüpheli yine bir keresinde müvekkilimden…………… adlı cihazını istemiş ve bir sonraki gün getireceğine dair de söz vermiştir. Müvekkilim cihazı tüm parçaları ile birlikte kendisine teslim etmiştir.
4-) Şüpheli sonraki gün ve daha sonraki günler müvekkilimi aramamış, cihazı da göndermemiştir. Cihaz müvekkilimin şirketi adına faturalı ve demirbaşına da kayıtlıdır. Müvekkilim bu cihazı kullanarak işlerini yürütmekte ve para kazanmaktadır. Sanık müvekkilimin uyarılarına rağmen cihazı geri getirmemiştir ve kendi işlerinde kullanmaya devam etmektedir. Uyarılara rağmen de teslim etmeye yanaşmamaktadır.
HUKUKİ NEDENLER : 5237 S. K. m. 155 ve ilgili mevzuat.
HUKUKİ DELİLLER : …………….adlı cihazın faturası, tanıklar ve diğer deliller.
İSTEM SONUCU :Yukarıda açıklanan nedenlerle gerekli yasal kovuşturma yapılarak; şüphelinin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/ …/ 2015
ŞİKAYETÇİ VEKİLİ
AV………………….

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat