Genel Haciz Yoluyla Takipte Borca İtiraz Dilekçesi

0
55

Genel Haciz Yoluyla Takipte Borca İtiraz Dilekçesi


…… İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE GÖNDERİLMEK ÜZERE
 
        NÖBETÇİ  İCRA DAİRESİ MÜDÜRÜLÜĞÜ’NE
                                                         KAYSERİ
 
 
 
 
DOSYA NO                     :
 
BORCA ve YETKİYE İTİRAZ
EDEN                            :

 
VEKİLİ                           :Av.
 
KARŞI TARAF
ALACAKLI                      :
 
VEKİLİ                           :Av.
 
 
D.KONUSU                     :Borca  ve yetkiye ilişkin itirazlarımızın sunulmasıdır.
 
İTİRAZ NEDENLERİ        :
Yukarıda dosya numarasını belirttiğimiz takibe ilişkin ödeme emri 24.12.2005 tarihinde tebliğ edilmiştir. Yasal süresi içerisinde borca ve yetkiye itiraz  ediyoruz.
 
1- Öncelikle yetkili icra daireleri Kayseri icra daireleridir.Takip yetkisiz icra dairesi olan Bursa icra dairelerinde başlatılmıştır.Takibe yetki yönünden itiraz ediyoruz.
 
2-Ayrıca ödeme emrinde belirtilmiş olduğu gibi müvekkil şirketin alacaklıya herhangi bir borcu bulunmamaktadır.Borcun tamamına , faiz ve faiz oranına itiraz ediyoruz.
 
SONUÇ VE İSTEM         :Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerle borca  ve yetkiye itirazımız nedeniyle müvekkil şirket aleyhine yapılan icra takibinin durdurulmasına karar verilmesini saygılarımla vekaleten arz ve talep ederim.
 
 
Borca itiraz eden
Vekili
Av.
EKİ     ..:
Onanmış vekaletname sureti.
 
 
 
 

Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınan makaleler kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...