DAİRE KARŞILIĞI MALZEMELİ İŞ YAPMA SÖZLEŞMESİ

Bedensel Zarar Maddi Manevi Tazminat Dava Dilekçesi

DAİRE KARŞILIĞI MALZEMELİ İŞ YAPMA SÖZLEŞMESİ

1- Taraflar

Bir tarafta ………. adresinde bulunan ……….’i temsilen ………. ile ………. adresinde faaliyet gösteren ………. İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. arasında aşağıdaki maddelerde yazılı şartlar dâhilinde işbu inşaat sözleşmesi akdolunmuştur.

Bu sözleşmede;

–    İşveren deyimi, sahibi deyimi ………. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ni

–    Yüklenici deyimi ise ……….’ı temsil eden ……….’i ifade edecektir.

2- Sözleşme Konusu

İş sahibi tarafından ………. ada ve parseller üzerinde inşaatı devam etmekte ……….’ına ait inşaatından toplam …….dairenin mutfak dolapları, banyo dolapları, portmanto, laminat parka ve amerikan panel kapılarının malzemeli olarak yapımına karşılık olarak aynı inşaattan ………. dairenin ………. TL bedelle, ayrıca aynı inşaattan ………. dairenin ise ………. TL bedel kabulü ile diğer dairelerdeki standart anahtar teslimi şartı ile tapu kaydının Yüklenici’ye verilmesidir.

3- Teknik Şartlar

Yukarıda konusu belirtilmiş bulunan sözleşmeye göre Yüklenicinin yapacağı işler ve teknik şartları aşağıdaki şekildedir.

Mutfak Dolapları

1- ………. daireye ait toplam ………. tül mutfak dolabı yapılacak ve yerlerine monte edilecektir.

2- Dolapların gövdeleri MDF lam, kapaklar Membran, blum marka ve ray ve menteşeli, üst dolaplar …….. cm., alt dolaplar ……. cm. ebatlarında olacak.

3- Bataryalar, granit tezgah, ankastre ürünler, davlunbaz ve aspiratör, evyeler ve seramik işi yükleniciye ait değildir.

Banyo Dolapları

….. cm’lik ………. adet seramik lavabolu …….cm’lik ………. adet seramik lavabolu MDF üzeri lake boyalı aynalı banyo dolabı batarya ve sifonlar hariçtir.

Portmantolar

………. cm. ebadında ….. adet MDF lam gövde Membran kapaklı.

………. cm’lik ….. adet MDF lam gövde Membran kapaklı olacaktır.

Laminat Parke

Toplam ………. m² vario marka laminat parke, süpürgelik şilte ve işçilik dâhildir.

Amerikan Panel Kapı

….. adet camsız geçme pervazlı taçlı rozetli amerikan otel tipi kollu eskitme boyalı montajlı iç daire kapıları şeklinde olacaktır.

4- Ücret ve İşin Teslimi ve Cezai Şart – Yetkili Mahkeme

Yukarıda yüklenicinin malzemeli olarak yaparak teslim edeceği işlerin toplam bedeli ………. (……….) TL olup, inşaatın geldiği aşamaya göre peyder pey zamanında montaj ve teslimatlar yüklenici tarafından yapılacaktır. Buna mukabil işveren yukarıda belirtildiği üzere ………. dairenin ………. TL bedelle, ayrıca aynı inşaattan ………. dairenin ise ………. TL bedel kabulü ile diğer dairelerdeki standart anahtar teslimi şartı ile iskanı alınmış, eksiksiz içine girip oturulabilecek şekilde tapu kaydını yükleniciye devredecektir. İşbu sözleşmeden cayan taraf karşı tarafa ………. TL cezai şart karşılığı tazminat ödeyecektir.

Ayrıca, yükleniciye daireler iş tesliminden önce verileceğinden kendisinden ../../…. tanzim tarihli ve ………. TL (……….) bedelli bir adet senet teminat olarak iş sahibine verilmiştir. İş bitimi ve tapu devrinden sonra taraflar birbirlerini İBRA ettiklerinde teminat senedi iade edilecektir. İş sahibinin arta kalan ………. TL alacağı için ise iş sahibinin sonra yapacağı inşaata yapılacak işlerle ödenecektir.

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak olan ihtilafların hallinde ………. İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir. Bu sözleşme ../../…. tarihinde 2 suret olarak tanzim edilmiş olup, taraflara birer sureti verilmiştir.

 

İşveren                                                                Yüklenici

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat