ÇOCUKLA KİŞİSEL İLİŞKİNİN YENİDEN DÜZENLENMESİ TALEBİ

Bedensel Zarar Maddi Manevi Tazminat Dava Dilekçesi

ÇOCUKLA KİŞİSEL İLİŞKİNİN YENİDEN DÜZENLENMESİ TALEBİ

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

 

../../….

DAVACI                       :

 

VEKİLİ                        :

 

DAVALI                       :

KONU                          : Çocukla Kişisel İlişkinin Yeniden Düzenlenmesi Talebidir.

AÇIKLAMALAR            :

1- Müvekkilim ile davalı 8 yıl süren evliliklerini karşılıklı anlaşma yolu ile bitirmişlerdir. Tarafların başvuruları …………….. Aile Mahkemesi tarafından kabul edilmiş, boşanmaya dair ../../…. tarih, …../….. Esas ve …../….. karar sayılı karar taraflara tebliğ ederek kesinleşmiştir.

2- İlamda tarafların müşterek çocuğu ………….. davalı anneye verilmiştir. Müvekkilimiz, şehir dışında çalıştığı için çocuğu sadece yaz tatillerinde görmeyi kabul etmiş ve mahkeme de düzenlemeyi buna göre yapmıştır. Müvekkilimiz yine mahkemenin takdir ettiği ………….TL tutarındaki nafakayı da düzenli olarak ödemeye devam etmektedir.

 

3- Müvekkilimiz şehir dışındaki işini tamamlamış ve yeniden davalı ve çocuğu ile aynı kentte işe başlamıştır. Çocuğunu bu düzene göre, okulunu da etkilemeyecek şekilde her hafta sonu görmek istediğini eski eşine bildirmiş, ancak red cevabı almıştır.

 

4- Çocuğun anne sevgisine olduğu kadar baba sevgisine de ihtiyacı bulunmaktadır. Müvekkilimizin çocuğunu düzenli olarak görmek en tabi hakkıdır. Davalı buna engel olmaktadır.

5- Mahkemenizce müvekkilimizin çocukla ilişkisinin müvekkilimizin yeni durumu da göz önüne alınarak yeniden düzenlenmesini ve her hafta sonu çocuğunu görmesine karar verilmesini istemekteyiz.

HUKUKİ SEBEPLER    : MK md. 323 ve sair mevzuat.

DELİLLER                   : Boşanma ilamı, tanıklar, icra dosyası, diğer deliller.

CEVAP SÜRESİ           : İki haftadır.

TALEP SONUCU         : Açıklanan nedenlerle müvekkilimin çocuğu ile ilişkisinin yeniden düzenlenmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin davanın açılmasına kendi kusurlu davranışıyla sebep olan davalıdan tahsiline karar verilmesini vekaleten saygıyla talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ

 

 

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat