BOŞANMA – EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELİNDEN SARSILMASI NEDENİYLE-3

Fazla çalışmaya ilişkin yasal düzenlemeler

BOŞANMA – EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELİNDEN SARSILMASI NEDENİYLE-3

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

../../….

 

 

DAVACI                       :

 

VEKİLİ                        :

                                     

 

DAVALI                       :

KONU                          : Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma Talebi.

AÇIKLAMALAR          :

1- Müvekkilemle  davalı bundan … ay önce evlenmişlerdir. Tarafların müşterek çocukları  yoktur.

2- Davalı eş ile müvekkilim evlendikleri günden beri davalının annesiyle beraber oturmaktadır. Bu evlilik daha ilk günlerden itibaren müvekkilim için çekilmez bir hal almıştır. Çünkü davalının annesiyle beraber oturmaları, tahammül edilemeyecek derecede birçok olumsuzluklara neden olmuştur.

3- Evlilik birliğinde önemli olan, hoşgörü çerçevesinde birlikteliği sürdürerek sorunları çözmek ve hayatı paylaşmak olmalıdır. Ancak müvekkilimin aile yaşantısı davalının annesiyle birlikte yaşamalarından kaynaklanan olumsuzluklara yol açmış, davalı eş kendi iradesiyle karar alamayarak hareket edemeyerek annesinin etkisinde kalıp müvekkilimin evlilik birliğine olan güvenini yitirmesine neden olmuştur.

4- Davalı eş şu anda işsizdir. Ayrıca henüz askerliğini de yapmamıştır. Bunun yanısıra bekar bir erkek gibi davranmakta hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyerek müvekkilimi depresyona sokmaktadır ve onun daima mutsuz ve güvensiz yaşamasına neden olmaktadır. Geçen zaman müvekkilim ile davalının ayrı dünyanın insanları olduğunu göstermiştir. Tüm bu sebeplerle tarafların boşanmalarına karar verilmesini talep zarureti hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER    : MK.m.166, HMK ve sair mevzuat.

 

DELİLLER                   : Nüfus Kayıtları ve sair hukuksal kanıtlar.

CEVAP SÜRESİ           : İki haftadır.

TALEP SONUCU         : Yukarıda açıklanan nedenlerle artık müvekkilim için hiç bir anlam ifade etmeyen, müvekkilimin evlilik birliğinden olan beklentilerini sona erdiren evliliğin sona erdirilerek tarafların boşanmasına, yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla vekaleten talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat