Babalığın Tespiti Dava Dilekçesi

…….AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI :Adı ve Soyadı………………..TC.NO…………………
ADRESİ :…………………………………………………………….

VEKİLİ :…………………………………………………………….

DAVALI :Adı ve Soyadı………………..TC.NO…………………..
ADRESİ :………………………………………………………………

KONU : Babalığın Tespiti

AÇIKLAMALAR : 1- Davalı ile 2 yıl nişanlı kaldıktan sonra ayrıldık. Bu nişanlılık dönemleri içerisinde defalarca birlikte tatile çıktık ve birlikte olduk. davalı ile birlikte kaldığımız otellerde ve plajlarda çekilmiş fotoğraflarımız bulunmaktadır. Bunları mahkemeye delil olarak sunacağım.

2-Evlilik gibi çok kutsal bir beraberliğe herkesin huzurunda adım atan ben, müstakbel eşime güvenmiş, böyle bir ilişkiye girmekten çekinmemiştim.

3-Davalı müstakbel eşime bir bebek beklediğimi söylediğimde, davalı kendisini evlenmeye zorlamak için yalan söylediğimi ve çocuğun kendisinden olmadığını söyleyerek,Beni terk etmiştir. Bu durum karşısında incinmiş ve günlerce evden dışarı çıkamadım. Her şeye rağmen çocuğumuzu doğurdum. Bir kız çocuğumuz dünyaya gelmiştir.

4-Çocuk davalıya aittir. Benim yetiştirilme tarzım ve ailem yapısı gereği bir başkası ile ilişkiye girmem imkansızdır.

5-Çocuk doğalı henüz 1 yıl olmamıştır. Anne adına yasal süresi içinde çocuğu kabullenmeyen davalıya karşı bu davayı açmak ve çocuğun nesebini düzeltmek üzere mahkemenizden karar almak gerekmiştir.

YASAL NEDENLER : MK.m 249 vd.

KANITLAR : Tanıklar, nişan ve gezi fotoğrafları, her türlü inceleme ve sağlık raporu, her türlü kanıt.

İSTEM SONUCU : Açıklanan nedenlerle, kızımın babasının davalı ……….. olduğu konusunda karar verilmesine, çocuğun, babasının nufus kaydına geçirilmesine, yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini Saygıyle arz ve talep ederim. ../../20…

DAVACI
Adı ve Soyadı
İmza

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat