Arabulucu kimdir

0
8

Arabulucu aldığı eğitimlerde edindiği iletişim becerileri kullanarak taraflar arasında bir iletişim süreci kuran ve onlara birbirlerini anlama konusunda yardımcı olarak kendi çözümlerine geliştirmelerini mümkün kılan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişidir.

Arabulucular görevlerini Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Ara­buluculuk Daire Başkanlığı tarafından tutulan Arabulucular Siciline kaydola-rak yerine getirirler. Arabulucular arabuluculuğa başvuran taraflar arasındaki uyuşmazlığın konusuyla ilgili arabuluculuk yapmak üzere atanırlar ve arabu­luculuğa konu uyuşmazlıkla ilgili hukuki danışmanlık sağlayamazlar.

Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınan makaleler kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here