Zorla Kız Kaçırma Alıkoyma Kızlık Bozma Suç Duyurusu

                                          … CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

YAKINAN                           :  

TC KİMLİK NUMARASI             :  

ADRES                                 :  

VEKİLİ                                :

ADRES                                 :

ŞÜPHELİ                             :  

SUÇ                                       : Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, alıkoyma ve kızlık bozma suçu.

SUÇ TARİHİ                       : …/…/…

AÇIKLAMALAR               :

 

1-) Müvekkilimiz … …, …/…/… tarihinde evinde bulunduğu bir sırada şüpheli taraf  evlerine gelip kapıyı çalarak evlerinde meydana gelen bir arızayı fark ettiklerini ve tamir etmek üzere kendilerine yardımcı olmak istediklerini belirterek müvekkilin evine girmiştir. Müvekkilin yaşının küçüklüğünden de faydalanarak akşamüstü kendi kardeşini arabası ile gezmeye çıkartacağını ve dilerse kendisini de kız kardeşiyle beraber gezdirebileceğini söylemiştir.

2-) Tarafların zaten uzun yıllardır aynı mahallede oturmakta ve sürekli görüşmekte olan komşu olmaları ve müvekkilimizin şüpheli … …’yı ağabeyi olarak görmesinden ve şüphelinin kız kardeşi ile de yakın arkadaş olmalarından ötürü, şüphelinin bu teklifi müvekkilimize cazip gelmiş ve taraflar akşamüstü görüşmek üzere anlaşmışlardır.

 

3-) Şüpheli, kendi kız kardeşini gezmeye götürürken müvekkil  … … da,  büyük bir heyecanla onlara katılmış ve hep birlikte güzel vakit geçirdikten sonra şüpheli kız kardeşini bir akrabalarına bırakmış ve müvekkilimiz ile arabada yalnız kalmışlardır. Şüpheli bu durumdan faydalanarak arabayı ters ve evlerine alakasız bir tarafa sürmüş ve şehir dışına çıkmaya karar vermiş, müvekkil fark ederek kendisine sorduğunda ise kısa bir işi olduğunu ve oraya uğrayacağını, daha donra kendisini evine bırakacağını söyleyerek müvekkili oyalamıştır.

4-) Şüpheli, müvekkili kendi akrabalarına ait olduğunu söylediği bir köy evine getirerek müvekkilin içeriye girmeme ısrarlarına rağmen adeta zorlayarak içeri sokmaya çalışmış ve kapıyı da üstlerine kilitleyerek müvekkili korkutmuş ve müvekkil … … bu korku ve endişe neticesinde kendisini kaybederek bayılmıştır. Birkaç saat sonra kendisine geldiğinde elleri ve ayaklarının bağlı olduğunu, üzerindeki kıyafetlerinin parçalandığını ve saldırıya uğradığını gördüğünde büyük bir hezeyan yaşamıştır.

5-) Şüpheli, müvekkili Köye götürmesinden bir süre sonra müvekkilimizi kendisiyle evleneceğini söyleyerek kandırmış ve müvekkille beraber olmaya devam etmiş ve müvekkilimizin kızlığını bozmuştur. Müvekkil başına gelenlerden sonra çaresizlik içerisinde şüpheliye inanmak ve güvenmek zorunda kalarak onun yanında kalmaya devam etmiştir.

6-) Şüpheli bu şekilde müvekkili 3 ay köy evinde alıkoyduktan sonra babasının evine getirmiş, oraya bırakıp, artık kendisinden sıkıldığını ve evlenmek istemediğini söyleyerek müvekkilimizi ortada bırakmıştır. Müvekkilin yaşamış olduğu bu ağır travmalar neticesinde psikolojisi bozulmuş ve hatta intihara bile kalkışmıştır.

 

7-) Yukarıda izah edilen nedenlerle suçun oluşmuş bulunmasından dolayı gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılması için müvekkilimiz adına başvurma zorunluluğu doğmuştur.

 

HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K.  m. 109 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM            :Yukarıda açıklanan nedenlerle ilgili şahıs/şahıslar hakkında tahkikat yapılmak suretiyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/…/…

Yakınan Vekili

                                                                                                          Av.

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat