Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

TUTUKLAMA KARARININ KALDIRILMASI TALEPLİ DİLEKÇE

……… CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

Sunulmak Üzere

…… SULH CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

SANIK                       :………. ………………….. (TC Kimlik No: ……………..)

Adres: …………………………………….

MÜDAFİİ                  :Av. ……………………. ………………. (TC Kimlik No: …………………………)

Adres: …………………………………………..

Tel:…………………… Fax:……………………

KONU                        :…… Sulh Ceza Mahkemesinin ………. sorgu ve …………. soruşturma sayılı tutuklama kararının kaldırılması talebidir.

 AÇIKLAMALAR    :

Müvekkilim sadece diğer sanıklardan ……’nın verdiği ifadeden dolayı tutuklu kalmaktadır. Sanık ….’in gerçek dışı, asılsız iddialarının dışında müvekkilimin suçlu olduğunu gösterecek hiçbir somut delil bulunmamaktadır. Müvekkilimin mahalde ya da suç konusu silahta bulunmuş herhangi bir parmak izi ya da somut herhangi bir delil yoktur. Müvekkilimin bir an önce serbest bırakılarak tutuksuz olarak yargılanmasını talep etme gereği hasıl olmuştur.

Ceza Muhakemesi Usulü Kanunumuzda tutuklama koruma tedbiri konusunda zorunluluk değil ihtiyarilik sistemi kabul edilmektedir. Hukuk sistemimizde asıl olan tutuksuz yargılama, istisna tutuklu yargılamadır. Müvekkilimin tutuklu kalmasını gerektirecek yeterli, inandırıcı delil bulunmamaktadır. Şüphenin müvekkil lehine değerlendirilmesi gerekmektedir.

Müvekkilin daha fazla mağdur olmaması için tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakılmasını istemek zorunlu olmuştur.

TALEP SONUCU     : Yukarda açıklanan nedenlerle, müvekkilimin bir an önce serbest bırakılarak tutuksuz olarak yargılanmasını vekaleten arz ve talep ederiz. Saygılarımızla.

SANIK MÜDAFİİ

[/column]

CategoryGenel
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat