TEVDİ MAHALLİ TAYİNİ TALEBİ

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

TEVDİ MAHALLİ TAYİNİ TALEBİ

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

../../….

 

TEVDİ MAHALLİ

TAYİNİ İSTEYEN       :

 

VEKİLİ                        :

                                     

 

KARŞI TARAF             :

KONU                          : Tevdi mahalli tayini talebimizdir.

AÇIKLAMALAR            :

1- Müvekkilimiz ../../…. tarihinde ……………. adresindeki gayrimenkulu …………..’dan işyeri olarak kullanmak üzere dükkan sıfatı ile kiralamıştır. Kira kontratında kira artış oranı yıllık enflasyon oranı olarak belirlenmiştir. Ev sahibi ………. kirayı ……………TL’ye çıkarmak istediğini müvekkilimize sözle beyan etmiştir.

2- Müvekkilimiz, istenilen kira bedelinin fahiş ve kira kontratına aykırı olduğunu belirterek kontrata uygun arttırılmış kira bedelini ödeyeceğini söylemiştir. Ayrıca kira bedeli olan ……….TL’yi ev sahibine ödemek amacı ile ../../…. tarihinde posta ile konutta ödemeli olarak havale etmiştir. Ev sahibi parayı kabul etmemiş ve para geri gelmiştir. Bunun üzerine müvekkilimiz ../../…. tarihinde ikinci ayın kira bedeli ile birlikte …………..TL’yi posta kanalı ile konutta ödemeli olarak göndermiştir. Ev sahibi ikinci parayı da kabul etmemiştir.

3- Kiralayanın bu temerrüt halinin gelecek aylar kira parası için de söz konusu olacağı açıktır. Bu sebeple “tevdi mahalli tayini” için mahkemenize başvurmak zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER    : TBK md. 107 ve İlgili Mevzuat

DELİLLER                   : Kira Sözleşmesi, Havale Makbuzları vs.

TALEP SONUCU         : Arz edilen nedenlerle müvekkilimizin kira bedelini yatıracağı bir tevdi mahalli tayini hakkında karar verilmesini saygılarımızla vekaleten arz ve talep ederiz.

TEVDİ MAHALLİ TAYİNİ

İSTEYEN VEKİLİ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat