TEDARİK SÖZLEŞMESİ

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

TEDARİK SÖZLEŞMESİ

Bir tarafta ………. olarak tanımlanan, ……… tarafından temsil edilen, bundan böyle “Sözleşme Makamı” olarak anılacak olan …….. ile, diğer tarafta, …… tarafından temsil edilen, ……… olan, bundan böyle “Tedarikçi” olarak anılacak …….. arasında aşağıdaki şartlar dahilinde akdedilmiştir.

1- Ürünlerin Tanımı

Tedarik edilmesi istenen malların tanımı Ek l “Teknik Şartname ve karşılanması gereken şartlar”da verilmiştir (Teklif isterken kullanılan dokümandan yararlanınız) (“Tedarikçi” tarafından verilen teklifle değiştirilir”).

2- Sözleşme Bedeli

Sözleşme bedeli ….. TL. ile sabittir. “Sözleşme Makamı” KDV’den muaf olduğundan KDV hariç tutardır ve herhangi bir değişikliğe tabi olamaz.

3- Teslimat Süresi ve Yeri

Malların teslim süresi bu sözleşmenin her iki tarafça imzalandığı tarihten itibaren, .. / .. / ….’dir. Mallar (teslimatın yapılacağı açık adres)’e teslim edilecektir.

4- Geçici Kabul

Bu sözleşme kapsamındaki tüm malların tedarikçi tarafından teslimat, kurulum, işletme, muayene ve deneme ve eğitimin işlerinin tamamlanmasını takiben geçici kabul gerçekleşir.

5- Ticari Garanti ve Satış Sonrası Hizmet

Garanti süresi, geçici kabulün gerçekleşme tarihinden itibaren ….. ay/yıl olarak belirlenir. Garanti süresinde, mevcut bakım hariç, hatalı mallardan kaynaklanan tüm onarımlar, parça değiştirme ve genel giderler dahil, tedarikçi tarafından karşılanacaktır. Tedarikçi bakım hizmetlerini ve hızlı ve düzenli yedek parça temin edilmesini garanti etmek amacıyla satış sonrası hizmetleri taahhüt edecektir.

6- Kesin Kabul

Kesin kabul geçici kabul tarihinden itibaren (…) hafta/ay garanti süresinin sona erdiği tarihte gerçekleşir.

7- Gecikme Cezaları

Sözleşmede belirtilen süre zarfında herhangi bir gecikme olması durumunda tedarikçi geç teslimat yapılan her bir takvim günü için sipariş edilen malların …..’i tutarında gecikme cezası ödemek zorundadır. Ancak gecikme cezaları toplamı, sipariş bedelinin %…..’unu aşamaz. %…..’luk tavan değerinin üzerine çıkılması durumunda “Sözleşme Makamı” bu sözleşmeyi iptal etme hakkını saklı tutar.

8- Ödeme Planı

Faturanızın %100’ü, malların geçici kabulünü takiben teslimat belgeleri karşılığında ödenecektir. Ödeme tarihi ile garanti süresinin sona erdiği tarih arasında geçerli olmak üzere, sözleşme bedelinin %…..’u tutarında bir kesin teminat mektubu düzenlenecektir.

9- Ödeme

Ödemeler “Sözleşme Makamı”nı temsil eden kişinin yetkisinde olup, bu şahıs tarafından yapılacaktır.

      Tedarikçi Adına                                                       Sözleşme Makamı

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat