Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

TANIK BEYANLARINA KARŞI BEYAN – BOŞANMA DAVASI

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA ESAS NO              :…………/…………
BEYANDA BULUNAN (DAVACI)                            :………. ………………….. (TC Kimlik No: ……………..)

Adres: …………………………………….

VEKİLİ                                  :Av. ……………………. ………………. (TC Kimlik No: …………………………)

Adres: …………………………………………..

Tel:…………………… Fax:……………………

KARŞI TARAF

(DAVALI)                             :

……………………. …………………………

Adres: ……………………………………..

KONU                                   :Tanık Beyanlarına Karşı Beyanlarımızdan İbarettir.
AÇIKLAMALAR                :
  1. Karşı tarafın dinlettiği tanıkların beyanlarını kabul etmiyoruz. …………., bizim de tanığımızdır. Ancak bildiklerini doğru söyleyeceğine dair namusu ve şerefi üzerine yemin etmesine rağmen doğruları söylemekten imtina etmiştir. Taraflar,………İlçesinde …yıl,…..de ise … yıl kalmışlardır. Tanık ………., davacı ile davalı arasındaki şiddetli geçimsizliği bildiği halde davalının arkadaşı olarak gerçekleri söyleyememiştir.
  2. Yine davalı, geç saatlerde eve geldikten sonra önce televizyon, daha sonra bilgisayar başında sabahlara kadar uyumayıp, müvekkilimi sürekli ayakta tutup, çay, kahve servisi isteyen, alerjisi olan müvekkilimin yanında günde iki paket sigara içen, müvekkilimle ilgilenmeyen, ona evde hizmetçi muamelesi yapan, hakaret eden, hatta ayrı odalarda yatıp kalkıp müvekkilime kocalık dahi yapmayan davalının, dört duvar içerisindeki davranışlarını tanığın bilmesi de beklenemez.
  3. Yarıyıl tatili nedeniyle ailesini görmek ve sağlık sorunları yaşayan annesine destek olmak için ……….’e gitmek isteyen müvekkilime, davalı bu nedenle şiddet uygulamıştır. Olayın geçtiği gece müvekkil tanık ……………..’nın evine sığınmış, ardından da ailesine haber vererek babasının evine gitmiştir. Yaşadıkları bu son olay bardağı taşıran son damla olmuş ve evliliğin artık yürüyemeyeceği aşikar hale geldiğinden, müvekkilim boşanma davası açmıştır.
  4. Davalı bir eş ve koca olarak görevlerini layıkı ile yerine getirmiş olsaydı müvekkilim, bir çocuk sahibi olur ve bu evliliği devam ettirmek isterdi. Müvekkilim, fazlası ile yıpranmış ve üzülmüştür. Gelecekte kendisine daha düzenli bir hayat sürmek için boşanmaktan başka bir çaresi kalmamıştır.

TALEP SONUCU                :  Yukarda arz ve izah edilen nedenlerle tanık beyanlarına karşı beyanlarımızın kabulü ile haklı davanın kabulüne, müvekkilime ait telefonda kayıtlı davalı mesajlarının çözümünün yapılmasına, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygıyla vekaleten talep ederim.

                                                                                                                                              Davacı Vekili

                                                                                                                                                              Av.

 

[/column]

CategoryGenel
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat