K.M.K YENİ MALİK GEÇMİŞ ORTAK GİDER BORÇLARDAN SORUMLU DEĞİL

SATIŞ SÖZLEŞMESİ – İNTERNET ÜZERİNDEN

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

(INTERNET ÜZERİNDEN)

 1. TARAFLAR

SATICI

Unvanı          : ………..

Adresi           : ………..

Telefon         : ………..

Faks             : ………..

E-mail           : ………..

ALICI

Adı – soyadı/Unvanı  :

Adresi                       :

Telefon                     :

E-mail                       :

 1. KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait … internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 1. TESLİMAT VE ÖDEME

Elektronik ortamda alınan Ürün/Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Teslim Alacak Kişi, Teslimat Adresi, Fatura Bilgileri, Kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.

Alınan Ürün/Ürünler              : … = …  Adet

: …= …   Adet

Satış Bedeli                          : … TL

Ödeme Şekli                        :

Teslim Edilecek Kişi            :

Telefon numarası                 :

Teslimat Adresi                    :

Fatura Edilecek Kişi/Kurum   :

Fatura Adresi                       :

Vergi Dairesi                        :

Vergi Sicil Numarası            :

Kargo Ücreti                         : … TL

 

 1. MÜCBİR SEBEP

Sözleşmenin imzalandığı tarihten sonra öngörülmeyen, öngörülmesi mümkün olmayan nedenlerin ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran hallerde;

 • Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır.
 • Mücbir sebep hali … (…) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 1. GENEL HÜKÜMLER

ALICI, ….  internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat hatalarından …. sorumlu değildir.

ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu Sipariş/Ödeme Prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

18 yaşından küçük kişiler ….. ‘dan alış-veriş yapamaz

…’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir.

.. gün/hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir

Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 1. SİPARİŞ

Alış-veriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) müşteri tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının postu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye SİPARİŞ ONAY maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz. Sipariş Onay maili müşteri tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler müşteriye telefon/faks/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilâtın yapıldığı ya da havalenin (EFTnin) hesaplarımıza ulaştığının belirlendiği andır.

Ürün stok problemi ile karşılaşıldığı hallerde müşteri derhal bilgilendirilir, müşterilerin  tercihi doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

 1. ÖDEME

…’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilerimize, taksit imkânlarından da faydalanabileceği faks emri ile sipariş (mail order) ya da nakit havale ile sipariş imkânları sunulmuştur.

Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

ALICI, ürün sevkiyat ve teslimat koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu … Sevkiyat/Teslimat Prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün .. gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

 1. SEVKİYAT

Sipariş onayı mailinizin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler … Kargo Şirketine verilir.

 1. TESLİMAT

Ürün/ürünler anlaşmalı … Kargo ile adresinize teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden sonra en geç …işgünüdür. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden … sorumlu tutulamaz.

Belirtilen günler dahilinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için müşteri hizmetlerine telefon ya da e-mail yoluyla ulaşılması halinde, şirket yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır.

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda …  Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri Hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

 1. ÜRÜNÜN KURULUMU

Müşteri alınan ürün özel bir kurulum gerektirdiği takdirde fatura ile ayrıca belirtilen ürün teknik destek numaralarından bilgi alarak teknik destek hizmetinden faydalanabilir.

 1. ÜRÜN İADE

Yanlışlıkla alınan her ürün için genel iade süresi … gündür. Bu süre içerisinde, Kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi …  yetkilileri tarafından müşteriye iletilir. Müşterinin bu görüşmeden sonra iade formu ile birlikte adrese teslimatı yapan Kargo şirketi ile ürünü, ürün faturasını şirkete ulaştırması gerekmektedir.

Yöntemine uygun olarak iade edilen ürün kabul edilir, ödemesi müşterinin kredi kartına/hesabına yapılır.

 1. GARANTİ KOŞULLARI

Ürün kusurlu olması ya da arıza durumunda müşteri ürün faturası ile birlikte ürün teknik servislerine başvurarak, garanti koşulları kapsamında gerekli hizmeti müşteri yerinde ya da servis noktalarında alabilir. Garanti kapsamında ürün arızasının giderilememesi durumunda, ürünün yenisi ile değişimi/muadil başka bir ürünün temin edilmesi gibi konular ithalatçı/üretici firma sorumluluğundadır. …, ithalatçı/üretici firma tarafından müşteriye verilen yeni/muadil ürünün tesliminde, gerektiği takdirde yeni evraklar tanzim etme ve/veya isteme, gerekli hallerde kargo bedeli alma hakkını saklı tutar.

 1. UYUŞMAZLIK

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI                                                ALICI

Unvan/Kaşe                                                   Ad Soyad

İmza                                                               İmza

CategoryGenel
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat