Şantaj Suç Duyurusu Dilekçesi

0
238

Şantaj Suç Duyurusu

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

                                                                                                                     

 

YAKINAN                           :  

VEKİLİ                                :  

ŞÜPHELİ                             :  

SUÇ                                       : Şantaj 

SUÇ TARİHİ                       : …/…/…

 

AÇIKLAMALAR               :

1-) Müvekkilimiz … yaşında olup, …/…/… tarihinde otobüs durağında beklemekte iken şüpheli … motorsikletle durağa yanaşmış ve müvekkilimize “ya benim arkadaşlığımı kabul edersin ya da seni öldürürüm…” şeklinde tehdit edip “hadi biraz yürüyelim” demiştir.

2-) Müvekkilimiz korkarak şüpheli ile yürümeye başlamış ve durağın olduğu yerden önce sağlık ocağının köşesine, oradan da karşı sokaktaki zeytinlik alana kadar yaklaşık … metre kadar birlikte yürümüşlerdir.

3-) Bu sırada şüpheli, müvekkilimizi tehdit altında dudaklarından öpmeye başlamış, müvekkilimiz kendisini ittirerek tepki göstermiş, bir süre sonra şüphelinin evinin yakınına kadar getirdiği müvekkilimize kendisini öperken arkadaşlarının fotoğrafını çektiklerini, ertesi gün kendisi ile Lise karşısında buluşmasını, aksi takdirde fotoğrafı ailesine göstereceğini söyleyerek şantajda bulunmuştur.

4-) Yukarıda anlattığımız oluşa göre müvekkilimize karşı şantaj suçunu işlemiş bulunan şüpheli … … hakkında belirtilen suçun oluşmuş bulunmasından dolayı şikayet dilekçesinin verilmesi zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K.  m. 107 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER        : Tanık beyanları ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM            : Yukarıda açıklanan nedenlerle şüphelinin müvekkilimize karşı gerçekleştirmiş olduğu fiiller nedeniyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygıyla talep ederiz. …/…/…

                                                                                                                      Yakınan Vekili

                                                                                                               Av. 

Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınan makaleler kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here