Nevşehir Boşanma Avukatı, Nevşehir Ceza Avukatı

Suçun Nitelikli Unsurları Nelerdir?

Nevşehir Boşanma Avukatı, Nevşehir Ceza Avukatı

Nevşehir Boşanma Avukatı, Nevşehir Ceza Avukatı Kelimeleri Web Sitelerinde Kullanılır mı?

Yasal yollarla gerçekleştirlen birlikteliğin yine yasal yollardan sonlandırılması işlemine boşanma adı verilmektedir. Yasal yollarla evliliği sonlandırmak için de aile mahkemelerine başvurarak boşanma davası açılması gerekir. Boşanma, eşlerin birbirleri ile anlaşamamasından kaynaklı durumlardan gerçekleştiği için en kısa sürede boşanma davasının sonlandırılması istenir. Bu noktada da boşanma davalarına bakan avukatlar devreye girmektedir. Kayseri’de yaşayan bireyler de, boşanmak istediklerinde ve boşanma sürecini hem hızlandırmak hem de sağlıklı bir dava süreci yaşamak istediklerinde Nevşehir avukat seçeneklerinden, boşanma davasına bakan bir avukatla anlaşmaları tavsiye edilir.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2016 yılı boşanma ve evlenme oranları açıklandı. Buna göre Nevşehir’de Boşanma Ve Evlenme Sayısı Düştü. Nevşehir’de 2016 yılında 477 kişi boşandı. 2015 yılı içerisinde 504 kişi , 2014 yılında ise Nevşehir’de 538 kişi boşanmıştı.Nevşehir’de 2016 yılında evlenme oranlarını da açıklayan TÜİK Bölge Müdürlüğü il genelinde 2 188 kişinin evlendiğini açıkladı. 2015 yılı içerisinde 2 Bin 354 kişi, 2014 yılında ise 2 bin 392 kişi evlenmişti. Evlenme ve Boşanma İstatistikleri, 2016   TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Yunus ÖZ tarafından yapılan açıklamaya göre,   Evlenme ve boşanmalar bir önceki yıla göre azaldı, Evlenen çiftlerin sayısı 2015 yılında 602 bin 982 iken 2016 yılında %1,4 azalarak 594 bin 493 oldu. Kaba evlenme hızı binde 7,5 olarak gerçekleşti. Boşanan çiftlerin sayısı 2015 yılında 131 bin 830 iken 2016 yılında %4,3 azalarak 126 bin 164 oldu. Kaba boşanma hızı binde 1,59 olarak gerçekleşti.

Boşanma Avukatının Önemi

Boşanma davası sürecini en iyi şekilde yönetmek için başvurulan boşanma avukatları, aile mahkemesine boşanmak için başvurunun yapılmasından davanın sonuçlandığı sürece kadar, müvekillerine hukuksal süreç için profesyonel destek sağlamaktadır. Boşanma sonunda elde edilecek hakların talebi ve sonuca bağlanması konularında, boşanma avukatları devreye girecek ve tüm süreci takip edecektir.

Boşanma sürecinde devreye girecek nafaka, tazminat, velayet ya da mal paylaşımı gibi konularda, avukatla anlaşan kişilerin haklarını korumak, talepte bulunmak ve herhangi bir hak kaybı yaşanmasının önüne geçmek için Kayseri’de görülen mahkemelerde, Nevşehir boşanma avukatıdevreye girecektir. Boşanmak isteyen kişilerin avukat tutma gibi herhangi bir zorunlulukları yoktur. Ancak ister boşanma kararı alındığında taraflar karşılıklı olarak uzlaşarak anlaşmalı boşanma talebinde bulunsun, isterse çekişmeli dava olarak tabir edilen tarafların, boşanmanın getirdiği yükümlülüklerde anlaşamaması durumu olsun; süreci çok daha hızlandırmak ve herhangi bir hataya yer vermemek için bir avukatla anlaşılması tavsiye edilir. Çünkü protokollerin doldurulması ya da hak kazanılması ve hak kaybedilmemesi durumları çok hassas olduğu için, en ufak bir hatada davanın reddine ya da düşmesine karar verilebilir. Bu da sürecin istenilenden çok daha fazla uzamasına ve boşanmak isteyen çiftler arasında istenmeyen gerginliklerin yaşanmasına neden olabilir.

Olumsuz bir boşanma süreci yaşamamak, herhangi bir şekilde haksız hak kaybına uğramamak ve süreci en hızlı şekilde ilerletmek için Nevşehir avukatları içinden, boşanma davasında uzmanlaşmış bir avukattan destek alınması tavsiye edilir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat