Maaş Haczi Müzekkeresi

T.C

……

……İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

ESAS NO : …../…..

                                   ……….’NE

……

İlgi: …… tarihli ….. sayılı yazınız

                                  İlgi sayılı yazımız ile emekli maaşı üzerine haciz konulan Nafaka borçlusu …. ın  biriken nafaka borcu (                    )  Biriken nafaka borcu ve   aylık …TL.  Ödemeye borçlu ….. ın , işbu borcu nedeniyle  borçlunun almakta olduğu  maaş ve ücretinden  ….. YTL.nin kesildikten sonra kalan maaşının  ¼ den de   biriken nafakanın kesilmesi, kesilen paraların müdürlüğümüz dosyasına gönderilmesine, karar verilmiştir.

                        Karar gereğince işlem yapılması,işlem yapmayanların ve müdürlüğümüz dosyasına bilgi vermeyenler hakkında İİK.nun 335, 355,356.maddeleri gereğince işlem yapılacağının bilinmesi ricasıyla müzekkeredir.

 

                                                               ……İcra Müdürü

 

ÖNEMLİ UYARI: Bu makale, Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...