Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

İşçi, yıllık izinde başka bir işte çalışabilir mi?

İşçi, yıllık izinde başka bir işte çalışamaz. İş Kanunu’nun 58. maddesi uyarınca, yıllık ücretli iznini kullanmakta olan işçinin izin süresi içinde ücret karşılığı bir işte çalıştığı anlaşılırsa, bu izin süresi için kendisine ödenen ücret işveren tarafından geri alınabilir.

CategoryGenel
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat