Hakimi Şikayet Dilekçesi


HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU’NA
gönderilmek üzere
… ADLİ YARGI ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI’NA
ŞİKAYET EDEN :
ŞİKAYET EDİLEN : … Mahkemesi Hakimi
 
ŞİKAYET KONUSU :  Tarafıma hakaret eden … Mahkemesi Hakimi hakkında şikayet.
ŞİKAYET NEDENLERİ :
1-) Şikayetli Hakim … …’ın görevli olduğu … Mahkemesi’nde görülmekte olan …/… Esas sayılı dosyamla ilgili davanın taraf vekili olarak …/…/… tarihinde, hazırladığım dilekçeyi vermek için kendisine yapmış olduğum ziyaret sırasında, oldukça kötü bir şekil ve hitapla dilekçemin kaleme verilmesi gerekliliğini ifade etmiş ve başını çevirerek kapıyı kapamamı söyledikten sonra “daha dilekçeyi nereye vereceğini bilmiyor, bunlar nasıl avukat olmuş, kafasız” diyerek bana hakaret etmiştir.
 
2-) Kendisine bana hakaret etmeye hakkı olmadığını söylememe rağmen “sana mı soracağım, çık dışarı” diyerek hakaretlerini yinelemiş ve bağırmıştır.
 
3-) Yaşadığım talihsiz olayın ardından bulunduğum adliyede yer alan … Barosu’na giderek yaşadığım olayı anlattım. Baro’nun görevlendirdiği iki avukat arkadaşımla birlikte Hakim … …’ın odasına tekrar gittik. Kapıyı vurarak odasına girdiğimizde bu sefer yanımda başka avukatlarla geldiğimi gören Hakim “çıkın dışarı” diye bağırarak hepimizi odasından kovmuştur.
 
4-)  Bunun üzerine yanımdaki meslektaşlarımla birlikte ekte yer alan tutanağı olay yerinde düzenleyerek imzaladık.
 
5-) Bu itibarla açıklamaya çalıştığımız nedenlerle mesleğimi icra etmeye çalıştığım sırada şahsıma hakaret ederek kişilik haklarıma saldırıda bulunan şikayet olunan hakkında gerekli tahkikatın yapılması amacıyla Sayın Kurulunuza şikayet zarureti tarafımızca hasıl olmuştur.
 
SONUÇ ve TALEP:  Yukarıda açıklamış olduğumuz nedenlerle şahsıma hakaret ederek onurumu zedeleyen ve kişilik haklarıma saldıran  şikayet olunan hakkında gerekli tahkikatın yapılmasını saygıyla talep ederiz. …/…/…
Şikayet Eden
                                                                                                                               Av.
EK:
1-)
…/…/… tarihli tutanak.
 

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat