DERNEĞİN FESHİ – KUMAR OYNANMASI TALEBİYLE

Bedensel Zarar Maddi Manevi Tazminat Dava Dilekçesi

DERNEĞİN FESHİ – KUMAR OYNANMASI TALEBİYLE

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

../../….

DAVACI                       :

 

VEKİLİ                        :

 

DAVALI                       :

 

KONU                          : …… Derneği’nin feshi talebimizdir.

 

AÇIKLAMALAR          :

1- Davalı ……. Derneği kuruluş amacına aykırı hareket etmektedir. Dernek …………. Köyü Yardım ve Dayanışma Derneği Derneği olarak kurulduğu halde, lokalinde kumar oynatılmaktadır.

2- Müvekkilimiz de bu derneğin …. numaralı üyesidir. Çeşitli zamanlarda bu dernek yönetim ve denetim kurullarında yer almış ve kuruluş amacına uygun dernek faaliyetlerinde bulunmuştur.

 

3- Son iki dönemdir dernek yönetimine gelen şahısların, kuruluş amacına uygun hareket etmedikleri, adını taşıdıkları köyün ve köylülerin hiçbir sorunu ile uğraşmadıkları gibi, dernek lokalinde sabahlara kadar kumar oynattıkları herkesçe bilinmektedir.

 

4- Durum birkaç kez karakola bildirilmiş, dernekler masasından gelen polisler kısa süreler ile derneğin lokalini kapatmışlardır.

5- Dernek kuruluş amacına hizmet etmediğinden ve yöneticilerinin çevresine kötü örnek olduğundan derneğin feshini istemek zarureti doğmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER    : Dernekler Kanunu m.30, TMK ve Sair Mevzuat.

DELİLLER                   : Dernek Tüzüğü, Polis tutanakları ve soruşturma dosyaları içeriği, tanıklar, sair yasal deliller.

CEVAP SÜRESİ           : İki haftadır.

 

İSTEM SONUCU         : Açıklanan nedenlerle Derneğin feshine, Yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini vekaleten saygılarımızla talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ

 

 

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat