BABALIĞIN TESPİTİ VE NAFAKA DAVASI

Suçlunun Birden Fazla Olması Durumunda Cezalandırma

BABALIĞIN TESPİTİ VE NAFAKA DAVASI

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                                                                             ../../….

DAVACI                               :

 

VEKİLİ                  :

DAVALI                               :

KONU                   : Babalığın Tespiti ve Nafaka Talebimizdir.

AÇIKLAMALAR                :

1- Müvekkilimiz davalı ile 2 yıl nişanlı kaldıktan sonra ayrılmıştır. Bu nişanlılık dönemleri içerisinde defalarca birlikte tatile çıkmışlar ve birlikte olmuşlardır. Müvekkilimizin birlikte kaldıkları otellerde ve plajlarda çekilmiş fotoğrafları bulunmaktadır. Bunları mahkemeye delil olarak sunacağız.

 

2- Evlilik gibi çok kutsal bir beraberliğe herkesin huzurunda adım atan müvekkilimiz, müstakbel eşine güvenmiş, böyle bir ilişkiye girmekten çekinmemiştir.

3- Müvekkilimiz müstakbel eşine bir bebek beklediğini söylediğinde, davalı kendisini evlenmeye zorlamak için yalan söylediğini ve çocuğun kendisinden olmadığını söyleyerek, müvekkilimizi terk etmiştir. Müvekkilimiz incinmiş ve günlerce evden dışarı çıkamamıştır. Her şeye rağmen müvekkilimiz çocuğunu doğurmuş, bir kızı olmuştur.

 

4- Çocuk davalıya aittir. Müvekkilimizin yetiştirilme tarzı ve aile yapısı gereği bir başkası ile ilişkiye girmesi imkansızdır.

 

5- Çocuk doğalı henüz 1 yıl olmamıştır. Anne adına yasal süresi içinde çocuğu kabullenmeyen davalıya karşı bu davayı açmak ve çocuğun nesebini düzeltmek ve bakıma ihtiyacı olan çocuk için nafaka istemek üzere mahkemenizden karar almak gerekmiştir.

HUKUKİ SEBEPLER          : 4721 sayılı TMK.m 301 vd.

DELİLLER                           : Tanıklar, nişan ve gezi fotoğrafları, her türlü inceleme ve sağlık raporu, her türlü delil.

TALEP SONUCU                : Açıklanan nedenlerle, müvekkilimizin kızının babasının davalı  olduğu konusunda karar verilmesine, çocuğun, babasının nufus kaydına geçirilmesine, davanın devamı esnasında davalının çocuk için aylık ……………..- TL nafaka ödemesine, yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini vekaleten saygılarımızla talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat