Arabuluculuğa nasıl başvurabilirim?

0
1

Uyuşmazlığı yargılama aşamasına gelmeden önce arabuluculuğa başvu­rarak çözmek mümkün olsa da mevcut uyuşmazlığı yargılamanın her aşa­masında da arabuluculuk yoluyla çözmeniz mümkündür. Uyuşmazlığı dava açmadan önce arabuluculuk yoluyla çözmek için Arabuluculuk Daire Baş­kanlığı tarafından tutulan Arabulucular Siciline kayıtlı olan resmi arabulucu­lardan birini seçebilir, uyuşmazlığın çözümü için arabuluculuğa gitmek iste­diğinizi belirtebilirsiniz. Arabulucunuz karşı tarafla temasa geçecek ve sizi süreçle ilgili bilgilendirecektir. Ayrıca kendiniz karşı tarafla iletişime geçe-biliyorsanız uyuşmazlığı arabuluculukla çözmek istediğinizi kendilerine bil­direbilir ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından tutulan Arabulucular Siciline kayıtlı arabulucular arasından bir arabulucuyu birlikte seçebilirsiniz.

Arabuluculuk süreci ve arabulucunun seçimiyle ilgili aklınıza gelen diğer sorular için Arabuluculuk Destek Hattını (0312 414 81 15) arayabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınan makaleler kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...