Apartmana Yönetici Atanması Dilekçesi

SULH HUKUK  MAHKEMESİ  HAKİMLİĞİ’NE

DAVACILAR                 :

 

VEKİLİ                         :

 

DAVALILAR                 :

 

DAVA KONUSU            :Apartmana Yönetici atanması istemidir.

 

OLAYLAR                    :

1-Müvekkilimin  ……….Mahallesi…….caddesi…….sokağı no…….de bulunan ve tapunun …….İli …..İlçesi……..Mevkii ……….Ada…….Parselde kayıtlı apartmanın paydaşlarındandır.

2-……………..tarihinde yönetici seçmek amacıyla kat malikleri kurulu toplanmış ancak ………………..sebebiyle yönetici seçimi mümkün olmamıştır.

3-Apartmana yönetici seçilememesi nedeniyle bir çok sorun ortaya çıktığından işbu davanın açılması zarureti hasıl olmuştur.

 

 

 

HUKUKİ SEBEBLER       :T.M.K.,H.U.M.K.,Kat Mülkiyeti Kanunu ve sair ilgili mevzuat.

 

DELİLLER                      :Tapu kayıtları,Yönetim planı,Karar defteri ve her türlü kanuni delil.

 

SONUÇ VE İSTEM        :Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerle talebimizin kabulü ile;…….nolu bağımsız bölümün maliki bulunan müvekkilimin ……….apartmanına yönetici atanmasına karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederim.  

            

Davacı Vekili

Av.

 

EKİ      .

Tebliğ zarfı ve pulu

Onanmış vekaletname sureti

Yönetim planı

Tapu kaydı

Toplantı tutanağı

ÖNEMLİ UYARI: Bu makale, Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...