Anlaşmalı boşanma protokolü örneği

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

Anlaşmalı boşanma protokolü örneği

…………AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE
DOSYA NO: ……/…..

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ


… ile … arasında Türk Medeni Kanunu 166/3. maddesi gereğince anlaşmalı olarak boşanma konusunda aşağıdaki şekilde protokol yapılmıştır.
1- Taraflar anlaşmalı olarak boşanma konusunda uzlaşmışlardır.
2- Müşterek çocuk … velayeti anne … verilmiştir.
3- Müşterek çocuk … ile baba arasında kişisel ilişki kurulacaktır. Taraflar aynı ilde otururlarsa her ayın 1. ve 3. hafta sonu cumartesi günü saat 10.00’dan Pazar günü saat 18.00’a kadar, taraflar farklı illerde otururlarsa her ayın ilk haftası cumartesi günü saat 10.00’dan Pazar günü saat 18.00’a kadar, her yıl temmuz ayının ilk günü saat 10.00’dan temmuz ayının son günü saat 18.00’a kadar ve dini ve milli bayramların ikinci günü saat 10,00’dan akşam saat 18.00’a kadar Müşterek çocuk ile baba arasındaki şahsi münasebet kurulacaktır.
4- Taraflar ev eşyaları ile ziynet eşyaları konusunda birbirlerini ibra etmişlerdir. Her iki taraf da kendi zati eşyalarım almışlar ve ev eşyalarını da paylaşmışlardır.
5- Taraflar birbirlerinden maddi ve manevi tazminat talep etmemişlerdir. Bu konuda birbirlerini ibra etmektedirler.
6- Taraflar birbirlerinden nafaka da talep etmemektedirler. Bu konuda da birbirlerini ibra etmektedirler.
7- Müşterek çocuk için, … aylık … Türk Lirası iştirak nafakası ödemeyi kabul etmiştir. Bu nafaka her ayın 5. gününe kadar ……..’nın ……………… İBAN numaralı hesabına yatırılacaktır. Bu nafakada her yıl %10 artış yapılacaktır. Nafakanın artışı her yıl Ocak ayında yapılacaktır.
Yedi maddeden ibaret iş bu protokol taraflarca hazırlanarak birlikte imza altına alınmıştır.

Davacı                                                                                                                                                                   Davalı
Adı Soyadı                                                                                                                                                        Adı Soyadı
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat