Adli Kontrol Kararının Kaldırılmasına İtiraz Dilekçesi

Çekten Cayma Talep Dilekçesi

Adli Kontrol Kararının Kaldırılmasına İtiraz Dilekçesi


CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE
ŞÜPHELİ                                         :
TC KİMLİK NUMARASI              :
ADRES                                             :
MÜDAFİİ                                         :
ADRES                                             :
İSNAT EDİLEN SUÇ                     : Hırsızlık
ADLİ KONTROL
KARARININ
VERİLDİĞİ TARİH                       : …/…/…
KONU                                               : Adli Kontrol Kararına İtirazımızdır.
AÇIKLAMALAR                             :
 

1-) Müvekkilimiz hakkında …/…/… tarihinde müşteki ….’nın evinde hırsızlık yaptığı iddiasıyla …… Ceza Mahkemesi’nin …/… E. …/… K. sayılı dosyasıyla dava açılmış olup, söz konusu davanın neticesinde yerel mahkeme kararıyla …/…/… tarihinde tutuklanmasını müteakip, soruşturmanın devamı sırasında tahliye edilmesine yönelik talebin reddine dair ………. Ceza Mahkemesinin kararına yapılan itirazın kabulüyle şüphelinin tahliyesine, ve akabinde de 5271 sayılı kanun maddesi gereğince şüphelinin haftada bir pazartesi günleri mesai saatleri dahilinde ikametgahına en yakın polis karakoluna müracaat edip imza atması suretiyle adli kontrol altında bulundurulmasına karar verilmiştir. (EK – 1)

2-) Müvekkilimiz 19 yaşını henüz tamamlamıştır ve yaşlı ve bakıma muhtaç annesiyle birlikte ikamet etmektedir. (EK-2)  Ailenin ekonomik durumu son derece kötü olduğu gibi anne de evin geçimine katkı sunamamakta, müvekkilimize ekonomik olarak bağımlı halde yaşamaktadır.

3-) Açıkladığımız nedenlerle müvekkilimizin hafta içi mesai saatleri dahilinde ikametgahına en yakın polis karakoluna müracaat edip imza atması beklenen yarardan çok daha büyük mağduriyet ortaya çıkacaktır. Müvekkilimiz hali hazırdaki işini de zar zor bulmuş olup, bu durum işini aksatmasına ve belki de kaybetmesine sebebiyet verebilecektir. Açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol itiraz etmekteyiz.

 
HUKUKİ NEDENLER                  : 5271 S. K. m. 101, 105, 115.
SONUÇ VE İSTEM                        : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararına itiraz etmekle, Yüce Mahkemenizden itirazımızın kabulüne karar verilmesini talep etmekteyiz. …/…/…
 
EKLER:
1- Ceza Mahkemesi dosyası ve adli kontrol karar örneği
2- İkametgah belgesi
3- Bir adet onaylı vekaletname örneği
 

Şüpheli Müdafii

Av.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat