ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASI TALEBİ

Fazla çalışmaya ilişkin yasal düzenlemeler

ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASI TALEBİ

………………… NÖBETÇİ SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE

                             

DOSYA NO            : 2016/….. SORUŞTURMA

ADLİ KONTROL KARARININ

KALDIRILMASINI TALEP

EDEN ŞÜPHELİ                    :

KONU                   : CMK.111/1 maddesi gereğince ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASINA karar verilmesi talebi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR :

 

  • … tarihinde terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alındım. Savcılık tarafından Adli Kontrol Kararı verilmesi talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildim. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Yurtdışına Çıkış Yasağıyla haftanın 3 günü karakola imza atmak/ Yurtdışı çıkış yasağı/ Konutunu Terk etmemek/ Belirli bir yerleşim bölgesini terk etmemek. şartıyla salıverildim.
  • İsnat edilen suçlama ve suçlamaya dayanak olarak gösterilen hususların doğru olmadığı yargılama aşamasında net bir şekilde anlaşılacaktır. Bu aşamada isnat edilen suçlamanın haksız ve doğru olmadığını ifade etmek istiyorum. Verilen karar beklenilen tedbir amacının ötesinde ciddi mağduriyetime sebep olduğu için öncelikle adli kontrol kararının kaldırılmasını aksi bir değerlendirme durumunda şartların düzenlenmesine karar verilmesini talep ediyorum. Şöyle ki;
  • Hiçbir yasadışı silahlı ya da silahsız bir örgütün üyesi ya da sempatizanı asla olmadım. Devletimin ve milletimin menfaatlerine aykırı hiçbir faaliyetin içerisinde yer almadım, almamda söz konusu olamaz. Hiçbir gizli davranış içerisine girmedim, tüm hayatım ve yaptıklarım alenidir. İnanıyorum ki yargılama aşamasında yöneltilen suçlamanın haksız ve hukuksuz olduğu anlaşılacaktır.
  • Haftanın 3 günü Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri karakola imza atmam doğrultusunda adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verildi. Kararın verildiği tarih itibariyle havaların iyi olması ve sağlık durumumun uygun olması nedeniyle haftanın 3 günü düzenli olarak karakola giderek imzalarımı attım.
  • Şu an hamileyim ve sağlık durumun itibariyle sıkıntılı bir dönem içerisine girdim. Karakola gidiş geliş konusunda ciddi zorluk yaşamaktayım. Şu an başkalarının yardımına muhtaç bir haldeyim. Tek başıma hayatımı idame ettirmekte zorluk yaşıyorum. Bu nedenle öncelikle adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verilmesini talep ediyorum. En azından imza gününün bir güne indirilmesine karar verilmesini talep ediyorum. Hakimliğiniz tarafından aksi bir değerlendirme yapılacak olursa hem kendi hayatım hem de karnımdaki bebeğimin hayatı tehlikeye girecektir.

TALEP SONUCU :  Yukarıda açıklanan nedenlerle;

  • Ceza Muhakemesi Kanununun 111/1 maddesi gereğince öncelikle ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASINA karar verilmesini,
  • Hakimliğiniz tarafından uygun görülmediği takdirde 3 gün olan imza gününün 1 güne indirilmesine karar verilmesini arz ve talep ederim. Saygılarımla.

TALEPTE BULUNAN

EK: 1- Sağlık Raporu

        2-  Bakıma muhtaç olunduğunu gösterecek bilgi belge

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat