ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASI TALEBİ DİLEKÇESİ

Bedensel Zarar Maddi Manevi Tazminat Dava Dilekçesi

ADLİ KONTROL KARARININ KALDIRILMASI TALEBİ DİLEKÇESİ

…………………………. CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

ŞÜPHELİ                   :………. ………………….. (TC Kimlik No: ……………..)

Adres: …………………………………….

MÜDAFİİ                  :Av. ……………………. ………………. (TC Kimlik No: …………………………)

Adres: …………………………………………..

Tel:…………………… Fax:……………………

ADLİ KONTROL KARARININ VERİLDİĞİ TARİH :
İSNAT EDİLEN SUÇ     :

KONU                        :

Adli Kontrol Kararının Kaldırılması İstemidir.
AÇIKLAMALAR     :
  • Müvekkilimiz … … …/…/… tarihinde “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak” suçundan gözaltına alınmış ve mahkemenizce 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 109/3-e hükmü uyarınca müvekkilimizin … Hastanesi’nde tedavi altına alınmasına karar verilmiştir. Dosyada iddianame henüz açıklanmamıştır. Müvekkilimiz … aydır söz konusu hastanede tedavi görmektedir ve tedaviye beklenenden önce yanıt vermiş olduğu, doktor raporlarıyla da sabittir.
  • Müvekkilimiz 19 yaşını henüz tamamlamıştır ve yaşlı ve bakıma muhtaç annesiyle birlikte ikamet etmektedir. Ailenin ekonomik durumu son derece kötü olduğu gibi anne de evin geçimine katkı sunamamakta, müvekkilimize ekonomik olarak bağımlı halde yaşamaktadır.
  • Açıkladığımız nedenlerle müvekkilimiz … …’nin … Hastanesi’nde tedavi görmesi yönündeki adli kontrol kararı gereksiz hale gelmiştir ve kararın kaldırılmaması durumunda karardan beklenen yarardan çok daha büyük mağduriyet ortaya çıkacaktır. Müvekkilimizin bir an önce hastaneden çıkarak çalışmaya başlaması ve ailesinin geçimini sağlaması ertelenemeyecek bir zorunluluktur. Adli kontrol kararının kaldırılması müvekkilimizin toplumsal bağlarının daha fazla zedelenmemesi açısından da son derece faydalı olacaktır. Açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verilmesini mahkemenizden talep etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER : 5271 sayılı CMK m. 109, 110, 111; 5237 sayılı TCK m. 191 ve ilgili mevzuat.

TALEP SONUCU       : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederiz. Saygılarımızla.

ŞÜPHELİ MÜDAFİİ

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat