Taraflardan biri vesayet altındaysa, anlaşmalı boşanma mümkün müdür?

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Nedir?

Taraflardan biri vesayet altındaysa, anlaşmalı boşanma mümkün müdür?

Anlaşmalı boşanma davasında, tarafların bizzat dinlenmesi ve  imzalarının alınması gerekir.
Eşlerden biri vesayet altında ise, vasinin iradesini boşanma yönünde açıklamış olması ile boşanma kararı verilemez. Bu gibi bir durumda hakim, vasi ile diğer tarafın gösterecekleri delilleri toplayıp TMK 166/1 ve 2. maddesi hükümlerine göre değerlendirme yapıp bir karar vermelidir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat