Dolandırıcılık Suç Duyurusu

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

YAKINAN                            :

VEKİLİ                                  :

SANIK                                   :

SUÇ                                        : Dolandırıcılık.

SUÇ TARİHİ            : …/…/…

AÇIKLAMALAR                 :

1-) Sanık ile müvekkilim …/…/… tarihinde arkadaşı olan …’nın işyerinde tanışmış ve sanık müvekkilime turizm şirketi olduğunu söylemiştir. Yine sanık yurtdışına çalışmak için gitmek isteyenler için vize aldıklarını bu konuda istemi olan varsa kendisine başvurmalarını söylemiştir.

2-) Müvekkilimin o tarihlerde işleri kötü gitmekte  maddi sıkıntı yaşamaktadır. Bu nedenlerle ailesinden baskı görmekte hiçbir işe yaramadığının hissetmektedir. Müvekkilim …/…/… tarihinde  sanığı arar ve yurtdışına gitmek için neler yapacağını söyler. Sanık …TL. paranın gerektiğinin söyler . Bunun üzerine müvekkilim …model … marka arabasının satmış ve …TL.’yi vize işlemlerini halletmesi için sanığa vermiştir.

3-) Sanık gerekli işlemleri tamamladıktan sonra müvekkilime …/…/… tarihinde …’ya gideceğini söylemiştir. Müvekkilim …/…/… günü sabah arkadaşının işyerine sanıkla buluşmak için gittiğinde orada polisler ile karşılaşmıştır. Müvekkilim polislere neler olduğunu sorduğunda sanığın uzun zamandır aranan bir dolandırıcı olduğunu lakabının da ‘binbir surat’ olduğunu öğrenmiştir.

4-) Bu nedenlerle sanığın cezalandırılmasının talep etmekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER        : 5237 S. K.  m. 157, 158 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle müvekkilimi dolandıran   sanığın cezalandırılmasını  saygıyla talep ederiz. …/…/…

                                                                                                                Yakınan Vekili

                                                                                                            Av.

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat