DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMA TALEBİ

Zilyetliğin İadesi İstemi ve El Atmanın Önlenmesine İlişkin Dava Dilekçesi Örneği

DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMA TALEBİ

Merhabalar , esim daha once evrakta sahtecilikten iki kere ceza aldu ikisindede denetimden faydalandi. Bes yil ayni sucu islememek uzere serbest kaldi. Henuz denetim suresi bitmedi ancak gecen sene bi kavga sonucu saglik raporu ile kasten bicakla yaralamadan hakinda basit yaralama diye dava acildi ve gecen hafta adlieyeyi aradigimizda bes ay ceza almis daha fazla bilgi veremiyoruz mahkeme kagidini teblig edince ogrenirsiniz dendi. Benim sorum bu aldigi ceza eski denetimleri yakarmi ve bu aldigi ceza icin herhangi bir kanundan yararlanmamin mumkun olabilirmi acaba yoksa her yol kapalimidir. Mahkemede hakim herhangi para cezasi secenegi sunmamisti ceza alirsan temyiz hakki istermisin demisti bu dogrultda paraya dondurme hakkimiz olabilir mi? Tesekkur ediyorum.

Cevap: Öncelikle geçmiş olsun, bu şekilde verdiğiniz net olmayan bilgilerle net bir yorum yapmak mümkün değildir. Zira önceki iki cezasının hangi tarihte verildiğini, hangi tarihte kesinleştiğini, cezaların ne olduğunu, sonraki suçun suç tarihini ve sonraki suçun karar tarihini kesin olarak bilmemiz gerekli.

Sizin verdiğiniz bilgilerden yola çıkarsak sadece şu kadarını söyleyebiliriz; eşiniz denetim süresi içinde yeni bir suç işlediğinden önceki hükümler açıklanacak ve ceza verilecektir, tabi ki bu cezalara dair temyiz hakkı da olacaktır.

Leave a Reply

Call Now Button
WhatsApp chat