Açığa İmzanın Kötüye Kullanılması


CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA
YAKINAN                           :
TC KİMLİK NUMARASI:
ADRES                                 :
VEKİLİ                                :
ADRES                                 :
ŞÜPHELİ                             :
SUÇ                                       :
SUÇ TARİHİ                       : …/…/…
AÇIKLAMALAR               :
 

1-) Müvekkilim, ….. İli …. Beldesinde çiftçilikle uğraşmaktadır. Sahip olduğu tarlasını sürebilmek için satın almış olduğu traktör karşılığı …. ….. isimli şahsa traktörün satış bedelinin yarısı olan …..-TL’ yi nakit olarak vermiş; kalan yarısı içinde teminat olarak sadece imzasının yer aldığı bir adet boş senet vermiştir.

2-) …. …. , aldığı bu senedi traktörün satış bedelinin tamamı olan meblağ üzerinden doldurup ödemesi için müvekkilime ibraz edince durumu anlayan müvekkilim, ödediği bedeli tekrar ödemeyeceğini bildirmiştir. Bunun üzerine müvekkilimle aralarında yaptıkları anlaşmaya aykırı olarak doldurulan senet… …. tarafından icraya konulmuş ve müvekkilime …… … İcra Müdürlüğü’nden ödeme emri tebliğ edilmiş bulunmaktadır.

3-) Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere belirli bir tarzda doldurulup kullanılmak üzere kendisine teslim olunan imzalı senedi verilme nedeninden farklı bir şekilde dolduran şahsın açığa imzanın kötüye kullanılması suçunu oluşturduğu gerekçesiyle şikayetlerimizi sunmaktayız.

 
HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K.  m. 209 ve ilgili mevzuat.
HUKUKİ DELİLLER        : Tanık beyanları ve diğer delililer.
SONUÇ VE İSTEM            : Yukarıda açıklanan nedenlerle ilgili şahıs hakkında tahkikat yapılmak suretiyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini müvekkilim adına saygıyla talep ederiz. …/…/…
 

Yakınan Vekili

Av.

CategoryDilekçeler
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat