Uzlaştırma raporu nasıl hazırlanır?

0
61

Uzlaşma müzakereleri  sonunda uzlaştırmacı, bir  rapor hazırlayarak  kendisine  verilen  belge  örnekleriyle  birlikte  uzlaştırma  bürosuna verir. Uzlaşmanın gerçekleşmesi halinde,  tarafların  imzalarını da  içeren raporda, ne suretle uzlaşıldığı ayrıntılı olarak açıklanır. Uzlaştırma bürosu, soruşturma dosyasını,  raporu ve varsa yazılı anlaşmayı Cumhuriyet savcısına gönderir (CMK 253/15).

Uzlaştırmacı hazırladığı  raporu,  tutanakları ve varsa yazılı anlaşmayı büroya gönderir. Uzlaştırma süreci sonunda soruşturma dosyaları,  uzlaştırma  bürosunda  görevli  Cumhuriyet  savcıları  tarafından  sonuçlandırılır (CMK 253/24).

Av. Metin Polat tarafından www.metinpolat.av.tr için kaleme alınan makaleler kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...