İnfaz Hukukunda İlkeler Nelerdir?

KAZAİ RÜŞT (ERGİN KILINMA) KARARI VERİLMESİ TALEBİ

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

../../….

DAVACI                                  :

 

VEKİLİ                                    :

 

DAVALILAR                            : Hasımsız

KONU                                     : Kazai rüşt kararı verilmesi istemimizdir.

AÇIKLAMALAR                       :

1- Müvekkilimiz …………… Spor Kulübünde profesyonel futbolcudur. Nüfus kaydı ….. İli, ….. İlçesi, ….. Mahallesi, …… Cilt No, …… Sayfa No ve …… Kütük Sıra No.da olup, ../../…. doğumludur.

2- 15 yaşını doldurmuş olan müvekkilimizin, gerek para alışverişleri ve gerekse kulüp görüşmeleri sırasında reşit olmaması sorun çıkarmaktadır. Gerçekte tüm işlemleri kendisi yapan müvekkilimiz, imza gerektiren resmi işlemlerde başka şehirde bulunan ailesini çağırmak zorunda kalmaktadır.

 

3- Müvekkilimizin reşit kılınması açısından bir sağlık problemi olmadığı gibi, anne ve babasının da bu konuda izni bulunmaktadır.

4- Zaten fiilen işlerini kendi gören müvekkilimizin, resmi işlemlerini de kendisinin görebilmesi için, mahkemenizce reşit olduğuna karar vermenizi istemek zarureti doğmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER                : MK.m.12, HMK ve Sair Mevzuat.

DELİLLER                               : Nüfus Kayıtları, Sağlık Raporu, Ailesinden alınmış İzin Belgesi, Futbolcu Lisansı, Diğer deliller.

TALEP SONUCU                                 : Açıklanan nedenlerle müvekkilimizin reşit olduğuna karar verilmesini talep ederim.

 

DAVACI VEKİLİ

[/column]

CategoryGenel
Yorum Yazın:

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button
WhatsApp chat