HUKUKİ YARDIM TUTANAĞI – AVUKATLIK KANUNU MADDE 53

Fazla çalışmaya ilişkin yasal düzenlemeler

HUKUKİ YARDIM TUTANAĞI – AVUKATLIK KANUNU MADDE 53

HUKUKİ YARDIM TUTANAĞI

Bu tutanak Avukatlık Kanununun 53. maddesi gereği

avukat ve hukuki yardım talebinde bulunan tarafından

birlikte hazırlanmış ve imzalanmıştır.

 

 

../../….

 

YARDIM İSTEYEN       :

 

AVUKAT                        :

 

YARDIM KONUSU        :

 

ÖYKÜSÜ                       :

 

 

DELİLLER                     : Yukarıda detayları ile birlikte anlatılmış olan olaylar doğrudur. Bu olayları doğrulayacak tüm deliller, ki bunlar; ………………….. davasının başlaması öncesinde avukata yeterli inceleme zamanı bırakacak şekilde getirip yazılı makbuz karşılığı olarak teslim edilecektir.

VEKALET ÜCRETİ       : Bu yardım karşılığında yardım isteyen, avukata ücret ödeyecektir. Bu ücrete KDV, stopaj vs vergiler dahil değildir. Bu giderler ayrıca yardım isteyen tarafından karşılanacaktır.

DİĞER HÜKÜMLER       : Taraflar yukarıdaki koşullar ile anlaşmışlardır. Yardım isteyen anlattığı öyküyü doğrulayacak delillerini, anlaşılan vekalet ücretini, yardımın gerçekleştirilebilmesi için yapılması gereken masraf ile ilgili avansı, vekalet ile birlikte ………………..’nın adresine teslim ettiğinde hukuki yardım süreci başlayacaktır.   

Yardım isteğinde bulunan, avukatın bu yardımı gerçekleştirmek adına yapacağı her türlü masrafı belgelemesi karşılığında avukata ödemek durumundadır.

Bu anlaşmanın uygulamasından doğacak her türlü anlaşmazlık avukatın ya da avukatlık ortaklığının adresinin bulunduğu yer mahkemesinde çözülecektir.

 

 

[Avukat/Avukatlık Ortaklığı]                                                       [Yardım İsteyen]

[/column]

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
WhatsApp chat